Španělsko - Kanárské ostrovy

Aktualizace 15.3.2021

Situace se vyvíjí a podmínky cestování mohou být upraveny v průběhu dalších týdnů či měsíců.

Vycestování na Kanárské ostrovy

 • Před odletem z ČR je vyžadován negativní PCR test (výsledek testu nesmí být starší než 72 hodin před datem příletu na ostrov,  potvrzení o negativním výsledku v digitální či tištěné podobě musí být v anglickém jazyce, potvrzení musí obsahovat datum provedení testu, identifikační údaje testované osoby a název autorizovaného zdravotního zařízení, kde byl test proveden), který bude nutné předložit na letišti a recepci ubytování
 • Před odletem z ČR je nutné vyplnit zdravotní formulář (může být vyplněn nejdříve 48 hodin před odletem). Webová stránka nebo aplikace ihned po vyplnění vygeneruje QR kód, kterým se cestující bude muset prokázat po příletu do destinace. QR kód lze prezentovat v digitální či tištěné formě. Při vyplňování formuláře je požadováno číslo sedadla, které je ve většině případů přidělováno až při odbavení. Vyplnění elektronického formuláře (a tedy získání QR kódu) je možné dokončit až na letišti krátce před odletem. Manuál k vyplnění vám na vyžádání zašleme.

Návrat do ČR

 • Před odletem do ČR je třeba mít negativní antigenní test (ne starší 24 hod před odletem) nebo negativní PCR test (ne starší 72 hod od odběru vzorku). O odběrových místech vás bude informovat průvodce, cena antigenního testu pro naše klienty je 20-30 €/osoba (dle ostrovů)
 • Před odletem do ČR je třeba vyplnit příjezdový fomulář a nechat se testovat (PCR test, ne starší 72 hodin od odběru vzorku, antigenní test, ne starší 24 hodin).
 • Po návratu je nutné podstoupit kontrolní PCR test (nejpozději 5 dnů po návratu), do výsledku testu dodržet samoizolaci, 10 dnů po návratu všude mimo domov nosit respirátor FFP2 .
 • Výjimka: Absolvovat antigenní testy před odletem do ČR, vyplnit příjezdový formulář a podstoupit kontrolní PCR testy nemusí cestující, kteří prokazatelně nemoc Covid-19 prodělali, absolvovali povinnou karanténu a nemají žádné klinické příznaky nemoci. Výjimka platí pouze za předpokladu, že od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu  uplynulo alespoň 14 dní, ne však více než 90 dnů. Cestující musí tuto skutečnost před odletem z ostrovů a po návratu do ČR doložit tímto potvrzením od lékaře.

Opatření ve Španělsku

 • Roušky jsou povinné na vybraných veřejných místech (venkovních i vnitřních) nezávisle na dodržení vzdálenosti 1,5 m mezi osobami.
 • V hotelích, restauracích, barech a kavárnách není nutné mít roušku pouze v případě konzumace jídla a pití.
 • V přírodě a mimo obce není nutné nosit roušku, pokud lze dodržet vzdálenost 1,5 m mezi osobami.
 • Na plážích a u bazénu není nutné nosit roušku při koupání a pokud se nepohybujete (ležení na lehátku, opalování). Při pohybu (přemístění) je nutno nasadit roušku).
 • Diskotéky a zábavní noční podniky mohou mít otevřenou vždy pouze venkovní část a s omezenou kapacitou.

PLÁNUJTE TEĎ POUZE SE ZÁLOHOU 501 KČ

so, iGO with
Španělsko - Kanárské ostrovy
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.