Španělsko

Aktualizace 11. 1. 2022

Vycestování do Španělska

  • Dne 1. února 2022 vstoupí v platnost nové opatření. U očkování bude platit, že od aplikace druhé dávky musí uplynout minimálně 14 dní a maximálně 9 měsíců, neboli ne více než 270 dní. Po uplynutí této doby musí být v očkovacím certifikátu uvedeno podání třetí posilující dávky.
  • Před vstupem je nutné mít u sebe QR kód, který získáte po vyplnění formuláře zdravotní kontroly, který je k dispozici ZDE. Papírový formulář již nelze použít! Po vyplnění formuláře obdržíte QR kód a musíte jej předložit na vyžádání úřadům na mobilním zařízení nebo vytištěný na papíře.
  • Cestující z České republiky do Španělska se musí vykázat certifikátem EU-COVID a splňovat jeden z následujících zdravotních požadavků (pokud jsou starší 12 let): doklad o tom, že osoba byla očkována proti covid-19, nebo byla testována na covid-19 s negativním výsledkem, nebo se z covid-19 zotavila. Certifikát může být v digitální nebo papírové podobě, s QR kódem, a musí být psán v národním jazyce i v angličtině. Schválené vakcíny jsou Pfizer-Biontech, Moderna, Astra-Zeneca, Jansen/Johnson&Johnson, Sinovac a Sinopharm. Ve Španělsku jsou akceptovány testy PCR nebo antigenní. PCR test musí být proveden v průběhu 72 hodin před příjezdem do Španělska a antigenní test v průběhu 48 hodin před příjezdem.
  • Výjimku z prokazování i online nahlašování mají děti do 12 let.

Návrat do ČR

  • Pravidla pro návrat do České republiky jsou upravována podle míry rizika a stanovována Ministerstevm zdravotnictví. Aktuální informace jdou ZDE.

Opatření ve Španělsku

  • Opatření se mohou lišit dle regionů, více informací zde.
so, iGO with
Španělsko
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí