OSTROVY HELGOLAND A DÜNE

Fotografický ráj v Severním moři

Malebné ostrovy Helgoland a Düne schované v nespoutaném Severním moři nedaleko od německé pevniny skrývají nečekané fotografické možnosti. Nejen, že se pro nás jedná o nejbližší místo s přirozeným výskytem dvou druhů tuleňů, ale hnízdí tu přirozeně bohatá a různorodá paleta ptačích druhů, jejich krása a schopnosti udivují odbornou i laickou veřejnost. Vydejte se s námi na unikátní dobrodružné fotografické putování do nedaleké exotiky. Cestou na ostrovy strávíme skoro tři hodiny na lodi. Během dvou a půl dne se budeme věnovat hlavně fotografování tuleňů obecných a kuželozubých. Z ptáků se můžete těšit na několik druhů racků, elegantní tereje bílé, na plážích pravděpodobně potkáme jespáky písečné a ústřičníky velké a v rozbouřených vlnách se budou houpat kajky mořské.          

Více o "HELGOLAND A DÜNE: RÁJ V SEVERNÍM MOŘI, KTERÝ ČEŠI NEZNAJÍ" najdete na našem BLOGU ZDE.

Zájezd vedený zkušeným průvodcem, profesionálním fotografem, lektorem a vystudovaným biologem, bude organizován jako fotografický workshop, na němž si na své přijdou začínající i zkušení fotografové. Lektor vás naučí ovládat váš fotoaparát a předá své praktické zkušenosti s nastavováním fotoaparátu při fotografování různých scén. Fotografovat budeme na dvou malých ostrovech Helgoland a Düne vzdálených od sebe jen několik minut plavby na lodí. Na ostrově Düne nám zapózují tuleni a jespáci, ústřičníci a rackové nás potrápí svou neposedností a nevyzpytatelností. Na ostrově Helgoland se budeme okrajově věnovat krajinářské a dokumentární fotografii, ale naším hlavním zájmem budou terejové, alky a alkouni.

Podmínky vstupu: Německo

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Německo

 

TERMÍN A REZERVACE
29.04.2022 - 03.05.2022 od 14 201,- Kč Doprava: auto, van / Počet dní: 5
CENA ZAHRNUJE
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet k uskutečnění zájezdu jsou 3 osoby), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy
 • dopravu do Cuxhavenu a zpět osobním vozem nebo 9-místným vanem (dle velikosti skupiny) a veškeré poplatky s dopravou spojené (dálniční mýta, parkování apod.)
 • 2x ubytování hotelového typu 3* vč. příslušenství
 • pobytové taxy
 • 2x snídaně
 • plavbu lodí na ostrov Helgoland a zpět
 • 1x plavbu lodí z ostrova Helgoland na ostrov Dune a zpět
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu - průvodce je zároveň lektorem a odborníkem na místní faunu
 • elektronické informační materiály
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
CENA NEZAHRNUJE
 • stravné s výjimkou snídaní zahrnutých do ceny ubytování
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 1 800 Kč
 • cestovní pojištění a případná další pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Helgoland 4
Helgoland 3
Helgoland 2
006 Hainall Helgoland fotogarfie
Helgoland 1
003 Hainall Helgoland fotogarfie
002 Hainall Helgoland fotogarfie
023 Hainall Helgoland fotogarfie
010 Hainall Dune tuleni
005 Hainall Helgoland fotogarfie
019 Hainall Dune tuleni
025 Hainall Helgoland fotogarfie
PROGRAM ZÁJEZDU
1. den
Přejezd do Cuxhavenu Pozdě odpoledne nebo večer odjezd z Hradce Králové přes Prahu a Ústí nad Labem do německého přístavu Cuxhaven.
2. den
Plavba na Helgoland a první fotografování terejů bílých Ráno nalodění na loď a plavba na ostrov Helgoland. Ubytování, krátký workshop věnovaný fotografické technice, rady a tipy na fotografování krajiny a ptáků. Společná prohlídka ostrova a první fotografování terejů bílých a alkounů úzkozubých. Západ slunce na skalnatém mysu Dlouhá Anna s hnízdní skálou terejů.
3. den
Tuleni, kam se podíváš! Dopoledne přejezd malou lodí na ostrov Düne. Celý den fotografování tuleňů obecných a kuželozubých a dalších druhů ptáků. Návrat na ostrov Helgoland podle aktuálního jízdního řádu lodí po západu slunce.
4. den
Poslední den na ostrovech a zahájení přesunu domů Ranní fotografování terejů a alkounů. Možnost plavby za tuleni na ostrov Düne. Odpoledne nalodění na trajekt a plavba na pevninu. Zahájení nočního přejezdu domů.
5. den
Návrat do ČR V noci nebo brzy nad ránem návrat domů
MAPA ZÁJEZDU
 
DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ
 • DOPRAVA: Do německého přístavu Cuxhaven se dopravíme autem/vanem, které odstavíme na parkovišti v přístavu. K plavbě na ostrovy využijeme pravidelnou lodní linku.
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytováni budeme v hotelu v převážně ve dvoulůžkových moderně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na ubytování je k dispozici wifi.
 • STRAVOVÁNÍ: 3. a 4. den dostaneme snídani podávanou formou bufetu. Přes den si vystačíme s jídlem přivezeným z domova nebo koupeným v místních obchodech nebo stáncích s občerstvením (cena cca 4 – 6. €, v restauracích je o něco dráž). Na večeři si zajdeme do některé z místních restaurací. Těšte se na vynikající ryby! Jedná se o bezcelní zónu, a tak zvláště alkohol se zde dá pořídit velmi levně.
 • VSTUPNÉ: mořské akvárium 5 € dospělý (3 € dítě), výtah na Helgolandu 1 €, loď z Helgolandu na ostrov Dune 5 € (nad rámec programu)
DŮLEŽITÉ INFORMACE
 • NÁROČNOST ZÁJEZDU: Začátkem května bývá na ostrovech stále velmi větrno a chladno. Stejně tak je nutné počítat během plavby s vysokými vlnami. Doporučujeme vzít s sebou teplé, neprofukavé a nepromokavé oblečení a dopředu sledovat předpověď počasí (ideálně srovnat předpovědi počasí na několika meteorologických serverech, např. www.yr.no, https://www.meteoblue.com/cs/ nebo https://www.accuweather.com/. Do vyhledávače stačí zadat název ostrova Helgoland. Terén na obou ostrovech je velmi pohodlný a fyzicky nenáročný. Není tedy potřeba mít vysoké pohorky. Zdržíme-li se na fotografických lokalitách do tmy, oceníte baterku nebo čelovku.
 • DOPORUČENÁ FOTOGRAFICKÁ VÝBAVA: Fotoaparát s dostatkem nabitých baterek, nabíječku a paměťové karty. Pokud vlastníte zrcadlovku s výměnnými objektivy, bude se vám hodit nějaké širší ohnisko (např. 17 – 50 mm), ale oceníte i telezoom (např. 70 – 200 mm a delší). Dále doporučujeme přibalit čištění fotografické optiky, která zvláště na písečném ostrově Düne dostane zabrat. Fotografickou techniku uložte do kvalitních transportních pouzder, případně batohu. Stativ může být výhodou při snímání ranních a večerních scén a při použití těžkých teleobjektivů i při fotografování tuleňů a terejů. Vyplatí se nafocené v mnohém unikátní a vzácné snímky průběžně zálohovat. Pokud máte vlastní notebook, můžete si ho vzít s sebou. Lektor vám ochotně poradí, jak rychle a efektivně třídit a zálohovat nafocené snímky v programu Zoner Photo Studio X.
 • U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben lodním řádům a jiným okolnostem.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním lodním řádem a mohou podléhat změnám.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet jsou 3 osoby), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - David Hainall, technický doprovod - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.12.2020
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
OSTROVY HELGOLAND A DÜNE
HELGOLAND A DÜNE
s námi exotika na dosah
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.