Francie - Za krásou Horní Provence, letecky

Nechte se unést vůní levandulových polí, chutí kozího sýra a omamností parfémů v Grasse

Provence! Kraj slunce i levandule, historie i blankytně modrého moře, malířů i gurmánů, kvetoucích zahrad i výborného vína, bohatých lesů, hlubokých kaňonů i vysokých kopců … kraj, který ohromí všechny vaše smysly! S námi se vydáte za vůní levandulových polí, na místa, kde se vyrábí nejznámější parfémy. Ochutnáte vyhlášené kozí sýry, užijete si den v kaňonu du Verdon, načerpáte pozitivní energii.

Podmínky vstupu: Francie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Francie

 

termíny
05.07.2021 - 10.07.2021 od 23 601,- Kč Doprava: letadlo, auto / Počet dní: 6
cena zahrnuje
 • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
 • příruční zavazadlo do 8 kg
 • 5x ubytování ve 2* hotelu
 • 5x snídaně
 • transfer v destinaci po celou dobou zájezdu (vč. pohonných hmot, parkovného, dálničních poplatků)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • mapy a plánky
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd v typické francouzské restauraci
 • vstupné
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cenu vám sdělíme na dotaz)
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
 • oporučené kapesné včetně dopravného, 250 EUR
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
Horní Provence 01
Rustrel
Moustiers4
Manosque
provence2
Provence
Moustiers
Provence1
saint-paul-de-vence-3900862 960 720
pierrevert
Rustrel 2
Moustiers2
program
1. den
Přelet do Provence, město Saint-Maximin-la-Sainte-Baume, Monosque Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Provence a začátek naší cesty. První zastávkou bude městečko Saint-Maximin-la-Sainte-Baume. Navštívíme baziliku svaté Marie Magdaleny ze 13. století s kryptou, v níž má být údajně ukryt sarkofág s pozůstatky biblické Marie Magdaleny. Poté přejedeme do městečka Manosque v Horní Provence, kde se ubytujeme a užijeme si odpočinek. V podvečer se vydáme na procházku centrem města a na některém z místních malebných náměstí si vychutnáme aperitiv s lahodnou večeři.
2. den
Provensálské Colorado - Rustrel, Simiane-la-Rotonde, kozí farma, továrna a zahrady firmy Occitane Po snídani se vydáme do blízkosti obce Rustrel, která v minulosti proslula těžbou okrové hlinky a navštívíme tzv. Provensálské Colorado, jež nás okouzlí záplavou barev všech odstínů okru. Při lehké procházce objevíme barevné útesy porostlé místní vegetací, ale i mementa po již zaniklé těžbě. Nejkrásnější část dne náš čeká na levandulové stezce. Ocitneme se v záplavě drobných fialových kvítků, které se spojují v dlouhých lánech a vytváří levandulové moře. Navštívíme nedalekou vesničku Simiane-la-Rotonde, kde se zatouláme do křivolakých uliček a užijeme si pohodový oběd v některé z místních restaurací. Horní Provence je proslulá výrobou kozích sýrů. Naše putování proto obohatíme o malou ochutnávku a to hned jednoho z nejslavnějších sýrů, tzv. Banon v blízkosti stejnojmenné vesničky Banon. Na závěr dne navštívíme továrnu, muzeum a zahrady firmy Occitane, kde se dozvíme vše o této proslulé francouzské kosmetické značce.
3. den
Degustace vín v oblasti Pierrevert, vesnice Montfuron, Lourmarin a Cucuron Po snídani se vydáme do vinařské oblasti Pierrevert a navštívíme některé z místních vinařství. Nahlédneme do procesu zpracování vína, navštívíme vinici a na závěr ochutnáme bílá i červená lokální vína. Naše cesta zamíří do výšin k vesničce Montfuron, která jako jedna z mála zůstala nedotčena turistickým ruchem. Díky své poloze se pyšní jediným větrným mlýnem v regionu, který ještě stále plní svou původní funkci. My si užijeme krásné výhledy do okolí a vychutnáme si kávu v jediné místní kavárně. Odpoledne navštívíme vesnici Lourmarin, ukrytou na úpatí pohoří Luberon. Projdeme se kamennými uličkami, zavítáme k místního hradu a nasajeme příjemnou atmosféru typické Provence. Závěrem dne se vydáme po stopách filmu Dobrý ročník a zastavíme se ve vesnici Cucuron, kde se natáčely některé scény. Milovníci tohoto filmu jistě sami poznají místa natáčení.
4. den
Náhorní plošina Valensole a levandulová pole, vesnice Moustiers-Sainte-Marie, kaňon du Verdon, Azurové pobřeží Po snídani nás čeká cesta přes náhorní plošinu Valensole, kde se milovníci přírodních scenérií a omamné vůně budou moci užít širé lány levandulových polí. Cestou ke kaňonu Verdon se ještě zastavíme ve vesnici Moustiers-Sainte-Marie založené již v 5. století, která je vklíněna mezi dva skalní útesy. Vesnice v minulosti proslula hlavně výrobou fajáns a i dnes v řadě místních obchůdků tuto krásnou keramiku najdeme. Kdo bude mít chuť, může vystoupat na vyhlídku ke kapli Notre Dame de Beauvoir. Odpoledne nás čeká kaňon du Verdon, největší evropský kaňon a také jeden z nejkrásnějších přírodních skvostů Provence. Projedeme se po celé délce kaňonu a zastavíme se na řadě vyhlídkových míst. K večeru se přesuneme na Azurové pobřeží, kde se ubytujeme.
5. den
Vesnice Saint-Paul-de-Vence, orlí hnízdo Gourdon, město parfémů Grasse, koupání v moři Po snídaní se vydáme opět na náhorní plošinu a užijeme si vesnici Saint-Paul-de-Vence, která je zasvěcena umění. Na galerie narazíme téměř v každé uličce. Kamenné městečko je chráněno hradbami, které se nám dochovaly až z 16. století. Právě původní ráz města přilákal malíře Marca Chagalla, který zde strávil část svého života. Následně se vydáme do provensálského orlího hnízda. Vesnička Gourdon leží na hraně skalního ostrohu a návštěvníkům nabízí procházku malebnými uličkami s řadou obchůdků a restaurací a fantastické výhledy na krajinu Azurového pobřeží. Azurové pobřeží je spojeno s řadou vyhlášených kosmetických firem. My navštívíme hlavní město parfémů, Grasse. Zavítáme do jedné z místních továren, kde se i dnes parfémy a kosmetické produkty stále vyrábí. Projdeme se úzkými uličkami starého města, nahlédneme do místní katedrály s originály slavného malíře Rubense a užijeme si vůní prosycenou atmosféru. V podvečer na nás již bude čekat zasloužený odpočinek u moře s možností pikniku.
6. den
Odlet zpět do Prahy Po snídani se rozloučíme s Azurovým pobřežím. Poté se přesuneme na letiště a bude následovat odlet zpět do Prahy.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: 9-místné vany, průvodce může být zároveň řidič
 • UBYTOVÁNÍ: Krásný 2* hotel v centru města Manosque s vlastním sociálním zařízením, malební vila u moře na Azurovém pobřeží . Na hotelu i ve vile je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně formou bufetu, obědy a večeře během programu, piknik dle počasí a chuti
 • VSTUPNÉ: Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u nás co nejdříve s ohledem na omezený počet míst. Degustace vína 10-15 € (na místě)
důležité informace
 • Program zájezdu výše uvedený je pouze orientační a může se změnit v závislosti na aktuálních okolnostech. Absolvování programu s průvodcem není povinné. Zájezd bude realizován po naplnění minimální kapacity. Program prvního a posledního dne bude uzpůsoben aktuálním časům letů. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak. Veškeré vstupy do památek, vinařství, atrakcí apod., které se objednávají u CK Cestomilové, nelze garantovat při pozdním nákupu. Ceny vstupů, ochutnávek a degustací jsou orientační a budou upřesněny v cestovních pokynech. Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce. Poskytují se jako skupinové služby. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Velikost skupiny 8 - 15 osob. Minimální počet k uskutečnění zájezdu je 6 osob (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 8.12.2020
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

Francie - Za krásou Horní Provence, letecky
Horní Provence
Objevte krásnou přírodu a kamenná městečka
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.