LANZAROTE + GRAN CANARIA - nejkrásnějším místům na stopě (max 7 osob)

NP Timanfaya, César Manrique, Roque Nublo, Dunas de Maspalomas

Vydejte se na ATRAKTIVNÍ POZNÁVACÍ ZÁJEZD. Malá skupina, bohatý program, dokonalá znalost prostředí - NECHTE SE OD NÁS HÝČKAT !  Poznejte a porovnejte dva světy, dva zcela rozdílné ostrovy. Objevte s námi nekonečný oceán, divokou přírodu, sopečnou krajinu, společenstvo borovicových lesů, divoké skalní formace, místní architekturu, horské vesničky … Ochutnejte místní vína i kuchyni.

Podmínky vstupu: Španělsko - Kanárské ostrovy.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Španělsko - Kanárské ostrovy.

termíny
21.09.2022 - 28.09.2022 od 35 301,- Kč Doprava: letadlo, trajekt, auto / Počet dní: 8
cena zahrnuje
 • Trajekt mezi ostrovy Lanzarote a Gran Canaria
 • Transfer po ostrovech dle programu vozem / vanem vč. veškerých poplatků (PHM, parkovné, mýtné atd.)
 • 4x ubytování hotelového typu 3* (Lanzarote)
 • 3x ubytování hotelového typu 4* (Gran Canaria)
 • 7x snídaně
 • 3x večeře formou bufetu (velký výběr pokrmů)
 • Služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • Informační materiály a elektronické pokyny k odjezdu
 • Pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • Ostatní stravování (kromě snídaní a tří večeří)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (5200 Kč)
 • Cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • Letenku Praha - Lanzarote, Gran Canaria Praha (aktuální cena cca 10 000 Kč, cena bude upřesněna při objednání zájezdu)
 • Vstupné, degustace, MHD a taxíky mimo společný program
Fotogalerie zájezdu
gc16
Lanzarote 4
Lanzarote
Lanzarote 2
Lanzarote 3
GC5
Gran Canaria
GC
GC9
Lanzarote 1
Lanzarote 5
GC6
GC 1
GC 2
GC8
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na Lanzarote, transfer na ubytování Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a odlet na Lanzarote, transfer na hotel, ubytování, večeře.
2. den
LANZAROTE - Dědictví Césare Manrique Po snídani se vydáme se po stopách Césare Manrique, všestranného umělce a cestovatele, který významně ovlivnil tvář ostrova Lanzarote. Prohlédneme si některé z jeho staveb - EL TARO DE TAHÍCHE, dům postavený na pěti vulkanických bublinách, CASA MUSEO v HARÍA a vyhlídku EL MIRRADOR DEL RÍO. Vydáme se i do CUEVA DE LOS VERDES, která je součástí největšího lávového tunelu na světě, který vytvořil vulkán Corona. Příjezd na hotel ve večerních hodinách.
3. den
LANZAROTE - NP Timanfaya (UNESCO), Parque Natural de los Volcanes Po snídani se vydáme do Národního parku TIMANFAYA. V oblasti MONTAŇAS DEL FUEGO budeme projíždět mezi sopečnými krátery, uvidíme pole ztuhlé lávy, půdu ohnivě červenou i temnou jako černý jantar. Následuje krátký přejezd a túra v oblasti Montaňa Caldereta a CALDERA BLANCA (11 km / 4 hod, možnost zkrácení na 7 km / 2,5 hod). Odpoledne a západ slunce strávíme v přírodním parku Parque Natural de los Volcanes, kde se nachází přírodní zajímavosti LOS HERVIDEROS či zelené jezero EL LAGO VERDE. Společnou večeři si dopřejeme v rybářské vesničce EL GOLFO. Zdejší gastronomie je založená na čerstvých rybách. Příjezd na ubytování v pozdních hodinách.
4. den
LANZAROTE - bývalé hlavní město Teguise, unikátní vinice a degustace Dopoledne se vydáme do bývalého hlavního města TEGUISE, které si zachovalo velký komplex staveb značné historické a umělecké hodnoty. Odtud se vydáme do VINAŘSKĚ OBLASTI, kde se nachází nejunikátnější vinice na španělském území. Nejtypičtější odrůdou je vulkanická Malvasía. Navštívíme některé z vyhlášených vinařství a neuvěřitelná vína odegustujeme. Návrat na hotel v pozdních odpoledních hodinách, individuální volno.
5. den
Lodí z Lanzarote na Gran Canaria, Pico de Bandama, ubytování Snídaně, trajektem z Lanzarote na Gran Canaria (5 hod). Vylodění, transfer na hotel. Cestou navštívíme PICO DE BANDAMA (575 m n.m.), odkud je výhled na pobřeží ostrova s hlavním městem Las Palmas, uvidíme 200 m hluboký a 1 km široký kráter CALDERA DE BANDAMA. Ubytování, večeře.
6. den
GRAN CANARIA - vnitrozemí, Roque Nublo (1813 m n.m.), Artenara a Tejeda Po snídani zamíříme do hornatého vnitrozemí. Bude nás čekat krátká túra k ROQUE NUBLO (2 hod, 3 km, převýšení 200 m), čedičové skále, která je druhým nejvyšším vrcholem ostrova a tyčí se nad holou plošinou jako varovný prst. Odtud se nám naskytne dechberoucí výhled na ostrov i nejvyšší horu PICO DE LAS NIEVES (1949 m n.m.). Ve vesnici ARTENARA si prohlédneme typické jeskynní domy a v horské vesničce TEJEDA, která leží na příkrém svahu nad hlubokou propastí kaňonu, zavítáme do cukrárny, kde ochutnáme mandlové pečivo vyhlášené po celém ostrově. Vracet se budeme přes malebné městečko SAN BARTOLOMÉ, budeme projíždět kolem palmové oázy FATAGA i krásné vyhlídky na barrancos. Návrat na hotel v podvečer.
7. den
GRAN CANARIA - Los Azulejos, Mirador del Balcon, Kaktusárium, Puerto de Mogan, Dunas de Maspalomas Po snídani zamíříme na méně navštěvované, avšak velice krásné západní pobřeží. Uvidíme barevnou krajinu LOS AZULEJOS vytvořenou přirozeným způsobem díky kombinaci různých typů hornin. Navštívíme ohromující vyhlídku MIRADOR DEL BALCON zavěšenou na útesu, odkud se budeme kochat nekonečně modrými vodami Atlantského oceánu. V La Aldea de San Nicolás zamíříme do největšího kaktusového parku v Evropě s více než 1200 druhy kaktusů. Odpoledne zamíříme do malebného městečka PUERTO DE MOGÁN, které je nazýváno "kanárskými Benátkami". V tomto městečku se specifickou architekturou a nízkými domky postavenými kolem vodních kanálů strávíme odpoledne (možnost koupání na místní pláž či nákupů). Na západ slunce se přesuneme do DUNAS DE MASPALOMAS. Zdejší duny vznikly díky písku, jež sem vítr přinesl ze Sahary. Návrat na hotel ve večerních hodinách.
8. den
Gran Canaria - volno, odpoledne přesun na letiště, odlet do ČR Snídaně. Individuální volno doporučujeme strávit na nedalekých písečných dunách - možnost krásné procházky podél moře či dunami. Další možností je se vydat brzy ráno do nedalekého kaňonu a absolvovat tří hodinovou túru, během níž si budete připadat jako v Grand Canyonu v Americe. V odpoledních hodinách přesun na letiště a odlet do ČR.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava v rámci programu a je po ostrovech zajištěna vozem/vanem, průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: LANZAROTE - dvoulůžkové pokoje v hotelovém rezortu 3* se zahradou, venkovním a vnitřím bazénem. GRAN CANARIA - dvoulůžkové pokoje v hotelu 4*, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v prostoru recepce, restaurace, bufet, bar, 2 bazény pro dospělé (jeden v zimních měsících vyhřívaný), dětský bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky.
 • STRAVOVÁNÍ: LANZAROTE - snídaně. GRAN CANARIA - polopenze formou bohatého bufetu (snídaně a večeře). Ostatní stravování budeme řešit individuálně během našich výletů (restaurace, rychlé občerstvení atd.)
 • VSTUPNÉ: Vstupné do míst během programů si každý hradí individuálně z vlastních zdrojů. Předpokládané vstupy do objektů a na degustaci dle programu - 65 €, případně MHD či taxi mimo program.
důležité informace
 • GARANCE MALÉ SKUPINY, v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Zájezd je určen pro všechny, kteří mají rádi aktivní dovolenou spojenou s poznáním a pohodovou turistikou.
 • První, pátý a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR, mezi ostrovy a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, na degustaci průvodce výklad překládá.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 4.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.3.2022
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
LANZAROTE + GRAN CANARIA - nejkrásnějším místům na stopě (max 7 osob)
LANZAROTE a GRAN CANARIA
Hory, pláže, sopečná krajina, borovicové lesy, písečné duny
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí