To nejlepší z Guatemaly + Mayská kultura + koupání na ostrově v Belize

Nalaďte se na exotiku – prožijte Guatemalu, Honduras i ráj v Belize v jednom! Pět památek UNESCO během jednoho zájezdu!

Země dávných civilizací… Objevte místa, která zůstávají ostatním skryta. Projedete se po nejhlubším jezeře Střední Ameriky a nakouknete do života Mayů. Na vlastní oči uvidíte nejednu památku UNESCO, ponoříte se do tajů guatemalské kávy i mayské civilizace v honduraském Copánu. Užijete si nespoutanou divočinu při plavbě po řece Rio Dulce, relax v nejlepších termálech a pravý Karibik. Nalaďte se na exotiku – prožijte Guatemalu, Honduras i ráj v Belize v jednom!

Podmínky vstupu do jednotlivých zemí: Belize, Guatemala, Honduras.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Belize, Guatemala, Honduras.

termíny
07.11.2022 - 23.11.2022 od 89 991,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 17 / Skupina max 15 osob
cena zahrnuje
 • letenka Praha – Guatemala City, Belize City – Praha
 • doprava letiště – hotel – letiště
 • doprava mikrobusy během pobytu
 • 15x ubytování v hotelu
 • 15x snídaně
 • výlet lodí po řece Rio Dulce
 • výlet lodí po jezeru Atitlán
 • výlet lodí po jezeře Petén Itzá
 • vodní přeprava na ostrov Caye Culkner a zpět
 • prohlídka destilérie Zacapa
 • prohlídka muzea kávy
 • vstupné do Copánu (hlavní okruh)
 • vstupné do termálních lázní Luna Jaguar v Hondurasu
 • vstupné na stély v Quiriguá
 • vstupné do národního parku Yaxhá
 • vstupné na Tikal
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • cestovní pojištění (lze sjednat za příplatek u CK)
 • ostatní vstupné a výlety na místě
 • spropitné
 • vstupní poplatky na hranicích s Hondurasem a Belize
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (16 000 Kč)
Fotogalerie zájezdu
 DSC0039 (Kopírovat).JPG
20180324 113345 (Kopírovat)
IMG-20180330-WA0041 (Kopírovat)
20180319 083635 (Kopírovat)
 DSC1616 (Kopírovat).JPG
20180325 063400 (Kopírovat)
2018-03-25 15.40.11 (Kopírovat)
 DSC9380 (Kopírovat).JPG
 DSC7857 (Kopírovat).JPG
 DSC9442 (Kopírovat).JPG
2018-04-04 20.39.53 (Kopírovat)
 DSC9193 (Kopírovat).JPG
IMG-20180404-WA0022 (Kopírovat)
20180315 105915 (Kopírovat)
IMG-20180329-WA0017 (Kopírovat)
 DSC7905 (Kopírovat).JPG
 DSC7867 (Kopírovat).JPG
20180328 102350 (Kopírovat)
20180328 124543 (Kopírovat)
g3 (Kopírovat)
 DSC8284 (Kopírovat).JPG
 DSC8471 (Kopírovat).JPG
 DSC0222 (Kopírovat).JPG
 DSC7919 (Kopírovat).JPG
2018-04-04 14.54.22 (Kopírovat)
20180314 220953 (Kopírovat)
20180318 172145 (Kopírovat)
 DSC0192 (Kopírovat).JPG
2018-03-25 17.36.57 (Kopírovat)
 DSC1241 (Kopírovat).JPG
 DSC0168 (Kopírovat).JPG
 DSC0153 (Kopírovat).JPG
 DSC1482 (Kopírovat).JPG
program
1. den
Odlet z Prahy do Guatemala City Odlet z Prahy do Guatemala City dle letového řádu. Po příletu bude následovat přesun z letiště na hotel, ubytování a odpočinek po dlouhém letu.
2. den
Guatemala City (dopoledne), transfer do Panajachelu u Jezera Atitlán Dnes nás čeká prohlídka nejvýznamnějších míst v Guatemala City. Odpoledne přejedeme do letoviska Panajachel na Guatemalské vysočině, které leží na břehu kalderového jezera Atitlán. Atitlán, zkrášlený okolním řetězem obrovských sopek, je jedním z nejkrásnějších jezer světa a zároveň nejhlubším jezerem Střední Ameriky. V jeho okolí jsou vesnice a městečka s obyvateli mayského původu. Jezero Atitlán bylo v 60. a 70. letech mekkou hipíků, nyní je turistickým střediskem oblasti a přijíždí sem relaxovat Američané, ale i Guatemalci. Ubytování ve městě Panajachel.
3. den
Jezero Atitlán - plavba lodí a objevování zapomenutých vesnic, vyhlídky na okolní vulkány v úchvatném prostředí mayských kmenů Dnešek strávíme na jezeře Atitlán, kolem kterého se rozprostírají zapomenutá městečka a vesničky zasazené do úchvatného prostředí, a také tři vulkány. Na jihu jsou jimi Tolimán (3 158 metrů) a Atitlán (3 537 metrů), na jihozápadě pak San Pedro (2 995 metrů). Po jezeře se budeme pohybovat loďkami zvané lanchas, navštívíme vesnice San Pedro, Santiago Atitlán a San Antonio Polopó. Nakoukneme do místních tradic a budeme potkávat zdejší mayské obyvatelstvo, které je oblečeno v krásných tradičních oděvech. Večer přesun na hotel.
4. den
Den ve znamení mayských trhů a řemesel v pozoruhodném městě Chichicastengo Ráno odjedeme do městečka Chichicastenanga, které je vyhlášené místními trhy, kam se sjíždí mayští řemeslníci z okolí. Ale trh, který zabírá celé hlavní náměstí a labyrint okolních ulic, není to jediné, čím je městečko výjimečné. Dnešní Chichi je městem nevídaných mayských pokladů a řemeslného umu. V hlavním kostele Iglesia de Santo Tomás Mayové kmene K’iche‘ vykonávají vlastní obřady, v nichž se nenásilně prolínají předkolumbovské i katolické prvky. Pro zájemce bude možné navštívit poutní a obřadní místo Pascual Abaj, jež se nachází na kopci za městem. Výstup na kopec může být odměněn zhlédnutím jednoho z mayských ceremoniálů, které tu místní vykonávají u starověkého vyřezávaného kamene. Po procházce městem a nákupech na trzích s místními mayskými lidmi se přesuneme do hotelu do města Panajachel.
5. den
Quetzaltenango a destilérie rumu Zacapa, mayské vesnice, relaxace v nejlepších termálech Guatemaly – Fuentes Georginas. Po snídani se přesuneme do kulturně a přírodně nejrozmanitějšího města Quetzaltenango. Při příjemné procházce navštívíme kostel Ermita de Concepción, který je považován za první postavený kostel v Centrální Americe, a neunikne nám ani divadlo Teatro Municipal, architektonický skvost města. Poté zavítáme do městečka Salcalá známé produkcí typických lihovin (Zacapa, Botran), kde nás čeká prohlídka této slavné destilérie. Prohlédneme si vesnici San Andrés Xecul, její bizardní pestrobarevný kostel San Andrés Xecul a pokocháme se pohledy na vysočinu. Po architektuře a případné ochutnávce rumu nezbude už nic jiného než se dopřát odpočinek. Přesuneme se do nejlepších přírodních termálů v Guatemale Fuentes Georginas. Čtyři bazény s různými teplotami jsou napájeny horkými sirnými prameny a orámovány strmou, vysokou zdí tropických vinic, kapradin a květin. Ubytování ve městě Antigua.
6. den
Koloniální město Antigua (UNESCO), pěstování kávy v městečku Jocotenango Dopoledne si projdeme městečko Antigua, jedno z nejpůvabnějších koloniálních měst Střední Ameriky, které je stulené v náručí tří obřích sopečných kuželů – Agua, Fuego a Acatenango, a od roku 1979 je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vyjdeme si na vyhlídku Cerro de la Cruz, projdeme si městečko, kde budeme potkávat původní mayské obyvatele. Zajdeme do příjemné restaurace a zcela jistě se vyfotíme pod známým obloukem Santa Catalina Arch. Odpoledne už zavítáme do města Jocotenango, kde nás čeká prohlídka muzea kávy a muzea hudebních nástrojů. Zajímavostí je, že kávu tu začal pěstovat Čech – Pokorný, již počátkem 20. století. Večer přesun na ubytování.
7. den
Přesun do sousední země Honduras, městečko Copán Velmi brzy ráno odjedeme do honduraského Copánu, kam dorazíme právě na oběd. Ochutnáme místní taco, projdeme si městečko a vrátíme se v čase do minulých století. V městečku je nespočet malých obchůdků a park uprostřed města, kde můžete jen tak porozovat a nasávat atmosféru Hondurasu. V případě zájmu se můžeme vydat místními „tuktuky“ do papouščí rezervace Macaw Bird Reserve. Středisko pro záchranu, rehabilitaci a vypouštění ptáků zpět do přírody se stará převážně o papoušky, kteří měli v mayské tradici velký význam. Nocleh v Copánu.
8. den
Ponoříme se do časů mayské civilizace - ruiny slavného Copánu (UNESCO), odpoledne jízda džunglí do přírodních termálních lázní Celý den bude patřit ruinám starodávného města Copán v Hondurasu. Budeme se procházet po Plaza Central a Gran Plaza, které jsou posázeny úchvatně tesanými stélami v dokonale zachovalém stavu. V průběhu prohlídky bude možnost navštívit Muzeum mayského sochařství, které mnozí považují za nejlepší v celé mayské oblasti. Odpoledne nás čeká výlet, při kterém budeme projíždět džunglí, pozorovat ruch kolem cesty i místní krajinu. Dorazíme do Aqua Termales Luna Jaguar, kde se zotavíme v horkých či studených pramenech a několika bazéncích. Na večeři a nocleh se vrátíme do Copánu. Ubytování ve městě Copán.
9. den
Návrat do Guatemaly - pískovcové stély v Quiringuá, Lago de Izabal Časný ranní odjezd z Hondurasu zpět do Guatemaly. Cestou navštívíme další UNESCO památku a to proslulé mayské stély v Quiriguá. Tyto stély popsané hieroglyfy patří k největším pískovcovým stélám na světě. Následně dojedeme k jezeru Lago de Izabal, za jehož vzdálenými břehy se na obzoru zdvihají kopce vysočiny. Ubytujeme se v Rio Dulce, projdeme si „městečko“ a místní tržnici, budeme ochutnávat první „karibské drinky“, neboť Karibik už je na dosah! Ubytování v Rio Dulce.
10. den
Celodenní plavba po Rio Dulce do Livingstone, jež je domovem etnika Garifunů (UNESCO) Dnes nás čeká celodenní lodní výlet po proudu divukrásnou vodní krajinou. Po cestě bude možné na březích řeky vidět místní obyvatele a jejich příbytky. Cestou nepropustnou džunglí možná zahlédneme i další zdejší tvory, a to leguány a pelikány. Po několika zastávkách doplujeme až do rustikálního městečka Livingston, které je unikátním splynutím guatemalské a karibské kultury. Městečko je domovem afrokaribského etnika Garífunů, jehož osady se nacházejí podél celého pásu karibského pobřeží od jižního Belize až po severní Nikaraguu. Garífuné jsou díky své velmi osobité kultuře, především jazyku, tanci a hudbě zapsání v nehmotném světovém kulturním dědictví UNESCO. Ve městečku si necháme čas na oběd, bylo by hřích, kdybychom neochutnali harifúnskou rybí polévku tapado. Poté se vydáme lodí zpět do Rio Dulce. Ubytování v Rio Dulce.
11. den
Kajaky na Rio Dulce, přesun do koloniálního ostrovního městečka Flores u jezera Petén Itzá Po snídani si ještě zájemci mohou zapůjčit kajaky v hotelu a vyrazit na projížďku po řece a užít si tak tuto jedinečnou přírodní atmosféru. Dopoledne se přesuneme do severní části Guatemaly a jeho ostrovního městečka Flores u jezera Petén Itzá. Po příjezdu rovnou nasedneme na loď a čeká nás plavba po jezeře Petén Itzá. Po cestě se zastavíme v Arcas – projekt, jež patří k největším záchranným stanicím světa. Vyjdeme si také na vyhlídku El Mirador del Rey Canek, ze které budeme mít celý Flores jako na dlani. Po plavbě si projdeme městečko a budeme se tak moci pokochat tradičními koloniálními stavbami, úzkými dlážděnými uličkami a nebo třeba jen posedět v místní kavárně či restauraci. Ubytování ve Flores.
12. den
Starověké sídlo Tikal (UNESCO), největší mayská památka Po snídani se přesuneme do hodinu vzdáleného starověkého sídla Tikal, které patří mezi největší předkolumbovské památky ve Střední Americe. Ruiny jsou součástí Tikalského národního parku a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Mayové zde žili již od roku 700 př. n. l. a odhaduje se, že populace činila až sto tisíc obyvatel, z jakého důvodu však odešli se dosud nepodařilo vypátrat. Některé pyramidy dosahují výšky přes 60 metrů a pohled z jejich vrcholků na okolní prales, ze kterého vysoko vyčnívají další mohutné stavby, je nezapomenutelným zážitkem. Ubytování ve městě Flores.
13. den
Národní park Yaxhá, přesun do státu Belize Po snídani se přesuneme do národního parku Yaxhá. Park se nachází na severu Guatemaly na hranicích s Belize a jedná se rozlehlou džungli s archeologickými památkami Mayů. Toto místo je mnohými považováno za záhadnější a kouzelnější než známý Tikal. Díky své vzdálenější poloze je park méně navštěvovaný a můžete se tak těšit nejen na fotografie bez davů lidí, ale i na různé zvířecí obyvatele džungle. Nejčastěji to budou asi opice. Po zastávce v džungli se již vydáme směr Karibik. Přejedeme přes hranice do Belize City a už nám bude chybět jen přejezd lodním taxi na ostrov Caye Caulker na ubytování.
14. den
Caye Caulkner - celodenní relaxace na ostrově v Karibiku, šnorchlování s rejnoky Dnes nám bude patřit celý ostrov a jeho barevná plážová atmosféra. Na tomto ostrůvku bez automobilové dopravy se můžete pohybovat pěšky, na kole či na golfovém vozítku. Lehnout si můžete u hotelového bazénu, na pláži či do některé z všudypřítomných houpacích sítí a jen tak si vychutnávat koktejly pod palmou. Pro aktivnější je tu možnost výletu za šnorchlováním s rejnoky či žrakoly a pokochat se tak mořským dnem v místní průzračné až tyrkysové vodě. Ubytování Caye Caulker.
15. den
Poslední den plný zážitků na ostrově. Objevování skrytých ostrovních zákoutí na kole, ochutnávka všech drinků z nápojového lístku či karibské speciality, lodní výlety… Čemu dáte přednost? Je to jen na vás. Poslední den je nejlepší pro načerpání síly před návratem domů. Užijte si ho tak na pláži, nakupte suvenýry v místních pouličních stáncích nebo ho využijte k ochutnání karibských specialit, jíž je například grilovaný humr. Pro zájemce je také možnost zajištění lodních výletů či návštěvy okolních ostrovů. Ubytování v Caye Caulker.
16. den
Přesun na letiště do Belize City, odlet zpět do ČR Po snídani se vodním taxi přesuneme zpět do Belize City a transfer nás zaveze na letiště. Odlet dle letového řádu zpět do ČR.
17. den
Přílet do Prahy Přílet do Prahy dle letového řádu.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Letecky z ČR do Guatemaly a z Belize do ČR s přestupem dle daného letového řádu. Po Guatemale, Belize i Hondurasu se budeme pohybovat mikrobusem.
 • UBYTOVÁNÍ: 2* a 3* hotely, dvoulůžkové či třílůžkové pokoje
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně jsou zajištěny na hotelech, během dne i večera bude možnost stravování v restauracích či stáncích
 • VSTUPNÉ: vstupné, které je zahrnuto do ceny zájezdu, je uvedeno v "cena zahrnuje", případné další vstupy si hradí každý sám (např. vstup do papoušcí rezervace v Hondurasu apod.)
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.
 • Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky BELIZE: Při vstupu do země je nutné prokázat se cestovním pasem s platností minimálně do konce pobytu v Belize. Občané EU nepotřebují vízum. Při vstupu na území Belize mohou migrační úředníci požadovat, aby turista prokázal dostatečné finanční prostředky k pobytu v Belize ve výši 30,- USD/ den, adresu hotelu v Belize a zpáteční letenku/jízdenku. Doporučujeme proto předkládat platnou kreditní kartu, která je při vstupu do země akceptována. Pro vstup nejsou vyžadována žádná povinná očkování, níže jsou však uvedena doporučená očkování, která by měl každý cestovatel zvážit: Břišní tyfus Hepatitida typu A + B Při pobytu v pralesních oblastech se doporučuje také očkování proti žluté zimnici. V pralesních oblastech se vyskytují některé tropické nemoci, přenášené komáry (např. dengue či malárie). Proti těmto nemocem neexistuje očkování, což zvyšuje význam prevence. Je nutné používat repelenty, případně se chránit oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi. Dále se doporučuje se na cestu vybavit léky proti zažívacím obtížím a opalovacím krémem s vyšším ochranným faktorem.
 • Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky GUATEMALA: Občan ČR, držitel platného cestovního pasu, může vstoupit na území Guatemalské republiky bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu. Občané ČR nepotřebují vízum k turistickému pobytu do 90 dnů. Pro vstup do Guatemaly nejsou vyžadována žádná povinná očkování, níže jsou však uvedena doporučená očkování, která by měl každý cestovatel zvážit: Břišní tyfus Hepatitida typu A + B Je doporučeno také zkontrolovat platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Zdravotní péče je v Guatemale na dobré úrovni, avšak finančně náročná. Náklady na ošetření se hradí hotově, následná refundace pojišťovnou je možná pouze tehdy, byl-li turista ošetřen ve smluvním zdravotnickém zařízení mezinárodní pojišťovny. Před cestou se doporučuje uzavřít zdravotní připojištění.
 • Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky HONDURAS: Při vstupu do země je nutné prokázat se cestovním pasem s platností minimálně šest měsíců. Při odjezdu ze země je třeba uhradit poplatek, který ale již bývá zahrnut v ceně letenky. Občané ČR mohou na území Hondurasu pobývat bez víza po dobu 90 dnů. Pro vstup o Hondurasu nejsou vyžadována žádná povinná očkování, níže jsou však uvedena doporučená očkování, která by měl každý cestovatel zvážit: Břišní tyfus Hepatitida typu A + B Při pobytu v pralesních oblastech se doporučuje také očkování proti žluté zimnici. V pralesních oblastech se vyskytují některé tropické nemoci, přenášené komáry (např. dengue či malárie). Proti těmto nemocem neexistuje očkování, což zvyšuje význam prevence. Je nutné používat repelenty, případně se chránit oblečením s dlouhými rukávy a nohavicemi. Dále se doporučuje se na cestu vybavit léky proti zažívacím obtížím a opalovacím krémem s vyšším ochranným faktorem.
 • Cestovní pojištění: EASY 816 Kč celý zájezd nebo 48 Kč den/osoba, UNIVERSAL + STORNO 1660 Kč celý zájezd nebo 82 Kč den/osoba, storno 300 Kč. Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. - PODMÍNKY AKUTUALIZUJEME
 • Garant zájezdu CK Radynacestu, průvodce - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 2.2.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
To nejlepší z Guatemaly + Mayská kultura + koupání na ostrově v Belize
Guatemala + Belize + Honduras
Země dávných civilizací
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí