To nejlepší z Islandu + Duhové hory

Krása, která bere dech … To je Island !

Velkolepé vodopády, tryskající gejzíry, sopečné pláže, ledovcové splazy, termální lázně či pestrobarevné ryolitové kopce – míříme na Island. Projdete se místem vzniku nejstaršího parlamentu světa a objevíte slavný Geysir. Vydáte se k vodopádu Gullfoss, vykoupete se v teplém potoce i v Modré laguně. Pohled na Duhové hory vás dostane a možná spatříte i polární záři. Poznejte skrytá ostrovní místa a zažijte Island jako nikdo jiný!

Více o Islandu najdete na našem  BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

Pro rezervaci platí tyto podmínky:

 • záloha 25 % splatná do 3 pracovních dnů od obdržení kalkulace (pokud se zájezd koná za méně než 4 měsíce od rezervace, je třeba uhradit 50 % z celkové částky)
 • doplatek 25 % – splatný 4 měsíce před odjezdem
 • doplatek 50 % – splatný měsíc před odjezdem (pokud si zájezd objednáváte méně než měsíc před odjezdem, je nutné uhradit celou částku najednou) 
termíny
11.08.2022 - 16.08.2022 od 49 990,- Kč Doprava: letadlo / Počet dní: 6
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, přesun na ubytování Ve večerních hodinách odlet z Prahy a přílet do Keflavíku před půlnocí. Následovat bude odjezd do hotelu a ubytování.
2. den
TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Nejprve se vydáme na sněmovní pláň Thingvellir, místo, kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují Severoamerická a Euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to k nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den
Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory, ledovce a mořskou hladinu Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde navštívíme manufakturu na výrobu pletených výrobků – typických islandských prodejních artiklů. Projdeme se po černé pláži Dyrholaey s možností výstupu až k místnímu majáku nad pláží. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde navštívíme skanzen a muzeum a hlavně zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Na zpáteční cestě si prohlédneme ledovcový splaz a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách. Z hotelu se můžeme dle možností a počasí vydat pozorovat polární zář.
4. den
Projížďka po dobrodružné horské stezce a následná procházka Duhovými horami s koupáním v teplém potoce Dnes nás čeká unikátní vnitrozemská geotermální oblast Landmannalaugar, jež je druhou největší na Islandu. Díky pestrobarevným ryolitovým kopcům přezdívaná Duhové hory. Na místo se dostaneme terénním mikrobusem po dobrodružné horské stezce přes lávová pole okolo světoznámé sopky Hekly. Poté podnikneme vycházku a na závěr se vykoupeme v teplém potoce. Pevnou turistickou obuv a plavky s sebou! Večer návrat na ubytování.
5. den
Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa s možností ochutnávky rybích specialit a s návštěvou místních památek či muzeí. V podvečer se můžete těšit na relaxaci ve vyhlášené Modré laguně Poslední den se vydáme na prohlídku Reykjavíku, hlavního města Islandu. Navštívíme starý přístav, kde zájemci o velrybí safari budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami. Ostatní budou moci ochutnat místní rybí speciality v rybářské baště a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou možnost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo památek. V podvečerních hodinách se přesuneme k návštěvě vyhlášené Modré laguny – termálních lázní uprostřed lávových polí. Dle časových možností a počasí pak navštívíme některé místo na poloostrově Reykjanes, např. solfatary a fumaroly Seltun. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet.
6. den
Noční přelet do ČR Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Keflavík - Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 4x ubytování v 3* hotelu
 • 4x snídaně
 • doprava po ostrově dle programu zájezdu
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Fotogalerie zájezdu
duhové hory
isl 034
IMG-20201103-WA0007
IMG-20201022-WA0020
IMG-20201022-WA0026
island bláňa2
isl 041
IMG-20201024-WA0007
isl 030
isl 033
isl 036
20180719 172805
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné na místě včetně vstupu do Modré laguny a velrybího safari
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 000 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: transfer po Islandu zajištěn mikrobusem
 • UBYTOVÁNÍ: ve 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích. Ubytování v městečku Hveragerði slouží jako výborný výchozí bod na procházky do okolí a možné pozorování polární záře
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu na hotelech, během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení
 • VSTUPNÉ: Vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem. Zároveň se zájezdem je nutné objednat koupání v Modré laguně - dospělý 1 360 Kč
 • MODRÁ LAGUNA: Jedná se o jedinečný zážitek, kdy navštívíte nejznámější přírodní koupaliště na světě ležící uprostřed lávových polí. Laguna je vlastně jezírko s mořskou vodou, které je vyhřívané v důsledku geotermální podzemní činnosti. Voda má celoročně velmi příjemnou teplotu od 37 do 40 ºC.
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Cestovní pojištění: Koop 60 Covid + STORNO v ceně 900 Kč za celý zájezd (pojištění se vztahuje také na onemocnění Covid-19).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodcovská činnost - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 7.3.2022
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
To nejlepší z Islandu + Duhové hory
To nejlepší z Islandu + Duhové hory
Poznejte skrytá ostrovní místa a zažijte Island jako nikdo jiný!
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí