To nejlepší z Islandu + Ostrovy západních mužů

Burácející vodopády, vulkanické pláže, relaxace v termálech, ptačí útesy

Magický, pozoruhodný, přitažlivý… Island pro vášnivé cestovatele. S naším průvodcem objevíte perly jedinečného ostrova kontrastů. Seznámíte se s projevy geotermální činnosti, zhlédnete činný gejzír Strokkur i hlavní město Reykjavík, budete obdivovat vodopád Skógafoss a navíc se vydáte na vulkanické Ostrovy západních mužů. Inspirujte se zemí ohně a ledu – prožijte tajuplný Island!

Více o Islandu najdete na našem  BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

Pro rezervaci platí tyto podmínky:

 • záloha 25 % splatná do 3 pracovních dnů od obdržení kalkulace (pokud se zájezd koná za méně než 4 měsíce od rezervace, je třeba uhradit 50 % z celkové částky)
 • doplatek 25 % – splatný 4 měsíce před odjezdem
 • doplatek 50 % – splatný měsíc před odjezdem (pokud si zájezd objednáváte méně než měsíc před odjezdem, je nutné uhradit celou částku najednou) 
termíny
20.06.2022 - 26.06.2022 od 55 991,- Kč Doprava: letadlo / Počet dní: 7 / Počet nocí: 5
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, transfer na ubytování Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, transfer do hotelu v Reykjavíku, ubytování.
2. den
Prohlídka zajímavých projevů geotermální činnosti na Islandu. Prvním místem, které během dnešního putování navštívíme, bude mohutný pramen Deildartunguhver, vřídlo téměř o teplotě 100 °C. Pramen představuje zdroj, kterým se vytápí skleníky i okolní města. Projdeme se kolem Lávového a Dětského vodopádu – to jsou Hraunfossar a Barnafoss, dva krásné vodopády na řece Hvítá. Den zakončíme vyhlídkou na islandskou krajinu ze starého kráteru Grábrok. Cestou se ještě zastavíme v městečku Reykholt, jednom z nejdůležitějších center v době středověku, které je spojeno s významnou postavou islandské historie – Snorrim Sturlusonem. Na závěr dne si prohlédeme část hlavního města Reykjavík. Zastavíme se u vily Hofdi, u nového archtektonického klenotu, kterým je budova opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem a prohlédneme si moderní plastiku Sun Voyager. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den
Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory, ledovce a mořskou hladinu. Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde navštívíme manufakturu na výrobu pletených výrobků – typických islandských prodejních artiklů. Projdeme se po černé pláži Dyrholaey s možností výstupu až k místnímu majáku nad pláží. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde navštívíme skanzen a muzeum a hlavně zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Na zpáteční cestě si prohlédneme ledovcový splaz a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
4. den
TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu. Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť.
5. den
Celodenní výlet na vulkanické Ostrovy západních mužů. Po snídani odjezd z hotelu do přístavu na jižním pobřeží. Lodním trajektem se dostaneme na největší a jediný obydlený ostrov souostroví Vestmannayers – ostrov Heimaey. Projdeme se nad částí ostrova, která byla zasypána při masivní erupci sopky v roce 1973 a vystoupáme na kráter této nově vzniklé sopky, která nese název Eldfell. Najdeme zde ještě stále horká místa na povrchu i teplý vzduch vycházející z některých puklin. Poté projdeme městečkem na druhou stranu ostrova, kde se budeme kochat sílou mořského příboje a budeme moci pozorovat spoustu mořských ptáků (např. papuchálky). Pro zájemce je zde možnost výstupu na některý z vrcholků, návštěva místního termálního bazénu nebo fakultativní projíždka na člunu kolem ostrovů. Ve večerních hodinách se vrátíme trajektem zpět na Island. Poté odjezd na ubytování.
6. den
Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa a relaxace v Modré laguně. Poslední den dokončíme prohlídku hlavního města návštěvou starého přístavu, kde zájemci o velrybí safari budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami, ostatní budou moci ochutnat místní rybí speciality v rybářské baště a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou příležitost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo např. Volcano House s projekcí filmových záběrů sopečné činnosti. V podvečerních hodinách se přesuneme do vyhlášené Modré laguny – termálních lázní uprostřed lávových polí. Dle časových možností a počasí pak navštívíme některé místo na poloostrově Reykjanes, např. solfatary a fumaroly Seltun. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet. Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
7. den
Noční transfer do ČR. Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Keflavík - Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 5x ubytování v hotelu či penzionu v Reykjavíku
 • 5x snídaně
 • transfery po ostrově dle programu zájezdu
 • výlet trajektem na ostrov Heimaey
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
Fotogalerie zájezdu
Reynisfjara
ISL JIH 2.jpeg
isl 037
ISL JIH 1.jpeg
ISL JIH 5.jpeg
IMG-20210818-WA0015
IMG-20210818-WA0014
ISL JIH 4.jpeg
ISL JIH 3.jpeg
ISL ZÁP 1.jpeg
IMG-20210818-WA0021
IMG-20210818-WA0018
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné do Modré laguny - dospělý (od 14 let) 1890 Kč, děti 2-13 let zdarma. DOPORUČUJEME objednat zároveň se zájezdem (platba vstupného na místě není možná)
 • vstupné na místě - velrybí safari
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 500 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: transfer po Islandu zajištěn mikrobusem
 • UBYTOVÁNÍ: ve 3* hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu na hotelech, v průběhu dne bude vymezen čas na stravování
 • VSTUPNÉ: Vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem. Zároveň se zájezdem je nutné objednat koupání v Modré laguně - dospělý 1 890 Kč.
 • MODRÁ LAGUNA: Jedná se o jedinečný zážitek, kdy navštívíte nejznámější přírodní koupaliště na světě ležící uprostřed lávových polí. Laguna je vlastně jezírko s mořskou vodou, které je vyhřívané v důsledku geotermální podzemní činnosti. Voda má celoročně velmi příjemnou teplotu od 37 do 40 ºC.
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Pojištění za příplatek: Koop 60 Covid + STORNO v ceně 1 050 Kč za celý zájezd (pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodcovská činnost - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 7.10.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
To nejlepší z Islandu + Ostrovy západních mužů
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.