To nejlepší z Islandu

Vydejte se s námi za poznáním "ostrova ohně a ledu" a zažijte čarokrásně dramatický Island!

Magický zájezd, během kterého spatříte perly pozoruhodného ostrova kontrastů! Seznámíte se s projevy geotermální činnosti, pokocháte se vodopády Skógafoss či Seljalandsfoss, zhlédnete činný gejzír Strokkur i hlavní město Reykjavík. Vydejte se s námi za poznáním „ostrova ohně a ledu“ a zažijte čarokrásně dramatický Island! 

Více o Islandu najdete na našem BLOGU ZDE.

Podmínky vstupu: Island

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Island

Pro rezervaci platí tyto podmínky:

 • záloha 25 % splatná do 3 pracovních dnů od obdržení kalkulace (pokud se zájezd koná za méně než 4 měsíce od rezervace, je třeba uhradit 50 % z celkové částky)
 • doplatek 25 % – splatný 4 měsíce před odjezdem
 • doplatek 50 % – splatný měsíc před odjezdem (pokud si zájezd objednáváte méně než měsíc před odjezdem, je nutné uhradit celou částku najednou) 
termíny
14.09.2022 - 19.09.2022 od 44 991,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 6
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Keflavík - Praha se všemi poplatky
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • 4x ubytování v Reykjavíku či jeho okolí v hotelu či penzionu ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
 • 4x snídaně
 • transfery po ostrově dle programu zájezdu
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program)
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • vstupné na místě včetně vstupu do Sky Lagoon a velrybího safari
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (7 500 Kč)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
isl 030
isl 036
isl 017
isl 006
IMG-20201024-WA0007
isl 015
isl 034
isl 044 long
isl 002
program
1. den
Odlet z Prahy, přílet na letiště do Keflavíku, přesun na ubytování Ve večerních hodinách odlet z Prahy, přílet do Keflavíku před půlnocí, přejezd do hotelu v Reykjavíku, ubytování.
2. den
Prohlídka zajímavých projevů geotermální činnosti Prvním místem, které během dnešního putování navštívíme, bude mohutný pramen Deildartunguhver, vřídlo téměř o teplotě 100 °C. Představuje zdroj, kterým se vytápí skleníky i okolní města. Projdeme se kolem Lávového a Dětského vodopádu – to jsou Hraunfossar a Barnafoss, dva krásné vodopády na řece Hvítá. Den zakončíme vyhlídkou na islandskou krajinu ze starého kráteru Grábrok. Cestou ještě zastavíme v městečku Reykholt, jednom z nejdůležitějších center v době středověku, které je spojeno s významnou postavou islandské historie – Snorrim Sturlusonem. Na závěr dne si ještě prohlédeme část hlavního města Reykjavík. Zastavíme se u vily Hofdi, nového archtektonického klenotu, kterým je budova opery Harpa, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem a zastavíme se u moderní plastiky Sun Voyager. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
3. den
TOP okružní výlet po tzv. Zlatém okruhu a návštěva wellness Dnes zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují Severoamerická a Euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Na závěr budeme mít příležitost si odpočinout v Laugarvatn Fontana Geothermal Baths. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
4. den
Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory a ledovce a mořskou hladinu Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde se naobědváme a zároveň budeme mít příležitost nakoupit typické islandské prodejní artikly - pletené výrobky a kvalitní outdoorové oblečení. Projdeme se po útesech Dyrholaey, kam se dostaneme autobusem či hodinovou procházkou od místního majáku. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Navštívíme také černou pláž Reynisfjara, která je zajímavá černým vulkanickým pískem. Z pláže lze pozorovat skalní jehly Reynisdrangar. Na zpáteční cestě si prohlédneme ledovcový splaz a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.
5. den
Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa, virtuální přelet nad Islandem a relaxace ve Sky Lagoon v Kópavogur Poslední den dokončíme prohlídku hlavního města návštěvou starého přístavu, kde zájemci o velrybí safari budou mít možnost podniknout tříhodinovou vyjíždku lodí za velrybami, ostatní budou moci ochutnat místní rybí speciality v rybářské baště a projít se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren nebo starými uličkami. Budeme tak mít jedinečnou možnost nasát místní atmosféru nebo si detailněji prohlédnout některé z muzeí, expozic nebo památek. Navštívíme také FlyOver Iceland, kde nás přímo v centru Reykjavíku čeká skvělý zážitek. V rámci nejnovější technologie Ultimate Flying Ride se budete moci proletět nad Islandem a ze vzduchu shlédnout jeho nejkrásnější místa. V podvečerních hodinách se přesuneme k návštěvě vyhlášených termálních lázní Sky Lagoon v Kópavogur. Jedná se o uměle vytvořenou geotermální lagunu s tzv. nekonečným okrajem o délce 70 m, takže poskytuje vizuální efekt splývání s oceánem. Můžete si tak užít úžasné výhledy na Atlantický oceán, barevné západy slunce, polární záři nebo noční oblohu. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet.
6. den
Noční transfer do ČR Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Prahy v ranních či dopoledních hodinách.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: transfer po Islandu zajištěn mikrobusem
 • UBYTOVÁNÍ: hotel či penzion, 2lůžkové, popř. 3lůžkové pokoje
 • STRAVOVÁNÍ: snídaně formou bufetu na hotelech, v průběhu dne bude vymezen čas na stravování
 • VSTUPNÉ: Vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem. Zároveň se zájezdem je nutné objednat koupání v Modré laguně - dospělý 1 360 Kč.
 • GEOTERMÁLNÍ LAGUNA byla otevřena v roce 2021 s tzv. nekonečným okrajem o délce 70 m, takže poskytuje vizuální efekt splývání s oceánem. Můžete si tak vychutnat ničím nerušené výhledy na Atlantický oceán, krásné západy slunce a při troše štěstí třeba i hrající světla polární záři. Vstupné dospělý: 1490 Kč
důležité informace
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Občané České republiky mohou na Island cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Cestovní pojištění: EASY (35 Kč/den/osoba), UNIVERSAL + STORNO (110 Kč/den/osoba)
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodcovská činnost - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 18.10.2021
Nezávazně rezervovat
Předběžná cena zájezdu:

*Povinný údaj

**Bez odsouhlasení nelze formulář odeslat

so, iGO with
To nejlepší z Islandu
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí