Černobyl - socialistické peklo plné tajemství

fotografická výprava do "Zakázané zóny" s osvědčenou místní agenturou

Měla to být výkladní skříň Sovětského svazu, technický unikát s moderním městem a vynikajícím zázemím pro místní obyvatele a pracovníky elektrárny. Vše ale díky lidské chybě a nedostatečnému zabezpečení dopadlo úplně jinak. Psal se 26. duben 1986, kdy během naplánované technické zkoušky v časných ranních hodinách došlo k mohutnému výbuchu jaderného reaktoru ve 4. bloku černobylské elektrárny. Následovalo popírání katastrofy, dezinformační válka a po přiznání viny a likvidaci škod i k přesídlení více než 350 000 lidí. Dnes je celá oblast vybydlená a chátrající a do tzv. „Zakázané zóny“ s přetrvávající nízkou mírnou radiací se dá dostat jen s místním průvodcem a na zvláštní povolení.

K organizaci naší fotografické výpravy využijeme místní osvědčenou agenturu. Průvodce se bude věnovat jen naší skupině a zavede nás na místa, kam bychom se vzhledem k chudšímu a uspěchanému programu běžných komerčních skupin vůbec nedostali. Náš program se tak nebude řídit přísným časovým scénářem a na místě budeme moci zůstat déle. V ceně služeb místní agentury je mimo jiné zahrnuto i povolení k létání s dronem. Náš průvodce a lektor vás rád naučí efektivně ovládat a nastavovat fotoaparát, vysvětlí vám zákonitosti fotografické kompozice, práce se stativem a hledání vhodných motivů. Součástí fotografické práce je i následná postprodukce. Zájemcům ukážeme práci ve fotografickém editoru Zoner Photo Studio X.

Podmínky vstupu: Ukrajina

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Ukrajina

termíny
04.10.2022 - 09.10.2022 od 32 961,- Kč Doprava: letecky+vany/ Počet dní: 6
cena zahrnuje
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet k uskutečnění zájezdu jsou 4 osoby), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • 5x ubytování hotelového typu ve 2lůžkových pokojích
 • pobytové taxy
 • 5x snídaně
 • služby místního průvodce na 3 dny v "Zakázané zóně" jen pro naši skupinu vč. transferu (doprava z Kyjeva do zakázané zóny a zpět, doprava v místě), zapůjčení dozimetru, respirátor, pokud to bude vyžadovat sitace s ohledem na covid-19, povolení k létání s dronem
 • služby českého průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň lektorem
 • elektronické informační materiály
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • zpáteční letenku Praha - Kyjev včetně palivových poplatků (cca 4.500 - 6.000 Kč, letenku vám rádi zajistíme a cenu sdělíme po nezávazné rezervaci zájezdu)
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • stravování (kromě snídaní)
 • dopravu MHD v Kyjevě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cenu sdělíme na dotaz)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
Fotogalerie zájezdu
program
1. den
Přelet do Kyjeva, fotografování v centru města Setkání naší skupiny na letišti, přelet z Prahy do Kyjeva, ubytování v centru Kyjeva. Odpoledne a večer první fotografování v centru města (tržiště, ulice, památky).
2. den
Kyjev - památky UNESCO Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Kyjeva. Určitě nevynecháme pravoslavný klášterní komplex Kyjevskopečerská lávra (UNESCO), založený poustevníky již v roce 1015 nebo kamenný pravoslavný chrám sv. Sofie (UNESCO) z roku 1037. Nevynecháme ani monumentální sochu Matka Vlast, stojící na návrší zvané Mamajova mohyla, odkud je nádherný výhled na město. Socha je největší v Evropě a největší sochou ženy na světě. Během dne uvidíme a nafotíme i další místa hlavního a největšího města Ukrajiny.
3. den
Přejezd z Kyjeva do "Zakázané zóny" Brzy ráno se vydáme naším mikrobusem do oblasti Zakázané zóny. Nejprve zastavíme v táboře 25. Radiační brigády a v bývalém depu pro dekontaminaci vozidel Kopachi. Poté bude následovat prohlídka opuštěných budov v Pripjati, městě duchů, které leží 3 km severozápadně od Černobylské jaderné elektrárny. Večer se přesuneme do Černobylu a ubytujeme se na dvě noci.
4. den
Fotografování v "Zakázané zóně" Po snídani se vydáme opět do města Pripjať, které bylo"městem mladých", neboť věkový průměr obyvatel nedosahoval ani 30 let. Zde si prohlédneme a nafotíme železniční most, autobusové nádraží, nemocnici, centrum města s hlavním náměstím, Palácem kultury a zábavním centrem s ikonickým ruským kolem. Večer se vrátíme zpět do hotelu v Černobylu.
5. den
Fotografování v "Zakázané zóně", návrat do Kyjeva Po snídani se navrátíme do Zakázané zóny k tajnému radaru Duga a nádraží Janov, v západním sektoru Zóny navštívíme opuštěné vesnice a domy. Poté se vrátíme do Kyjeva, ubytujeme se na jednu noc.
6. den
Prohlídka Kyjeva, odlet do ČR Po snídani si užijeme prohlídku Kyjeva s možností nákupu suvenýrů. Odlet do Prahy.
mapa
 
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Silniční doprava do "Zakázané zóny" bude zajištěna agenturou. Po Kyjevě využijeme k přesunům MHD.
 • UBYTOVÁNÍ: 3x ubytování v  hotelu v centru Kyjeva převážně ve dvoulůžkových, jednoduše, ale účelně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením. 2x ubytování v Černobylu převážně ve dvoulůžkových, jednoduše, ale účelně zařízených pokojích s vlastním sociálním zařízením. Na ubytování je k dispozici wifi.
 • STRAVOVÁNÍ: V ceně ubytování je zahrnuta snídaně podávaná formou bufetu. Přes den si vystačíme s jídlem přivezeným z domova nebo koupeným v místních obchodech, případně si zajdeme do zdejších restaurací a ochutnáme ukrajinské speciality.
 • VSTUPNÉ: Případné vstupné do pamětihodností není v ceně zájezdu.
důležité informace
 • NÁROČNOST ZÁJEZDU: Koncem října bývá na severu Ukrajiny typické podzimní proměnlivé počasí. Počítat musíme jak se sluncem, tak se zimou, mlhou a deštěm. Doporučujeme vzít s sebou teplé, neprofukavé a nepromokavé oblečení. Zdržíme-li se na fotografických lokalitách do tmy, oceníte baterku nebo čelovku. Nezapomeňte čepici a tenké rukavice – fotografování v zimě je náročné.
 • DOPORUČENÉ VYBAVENÍ: Jakýkoliv digitální fotoaparát (značka není důležitá), objektivy jak širokoúhlé na celky, tak teleobjektiv nebo makro na detaily, dostatek nabitých baterií a prázdných paměťových karet, stativ pro fotografování nejen ve večerních a nočních hodinách.
 • CESTOVNÍ DOKLADY: Cestovní pas s platností přesahující minimálně o tři měsíce dobu návratu.
 • VÝMĚNA PENĚZ: Ukrajinskou měnou je hřivna - UAH (= 100 kopějek). Pro výměnu ukrajinských hřiven jsou nejvhodnější EUR nebo USD (jen nové nepoškozené bankovky). Aktuální kurz 1 UAH= 0.79 CZK
 • ELEKTŘINA: Napětí 220 V, elektrické zásuvky jsou většinou stejné jako v ČR. Doporučujeme vzít si s sebou rozdvojku do zásuvky (bývá jedna na pokoji).
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • GARANCE MALÉ SKUPINY (minimální počet jsou 4 osoby), v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce a lektor - David Hainall, technický doprovod - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 29.12.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Černobyl - socialistické peklo plné tajemství
socialistické peklo plné tajemství
psal se 26. duben 1986 ...
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.