Srí Lanka - kouzelný ostrov

buddhistické a hinduistické chrámy, historická města a archeologická naleziště, hory a čajovníkové plantáže, unikátní fauna a flora, skvělá místní kuchyně

PŘIPRAVUJEME NA ROK 2023 !!! Ne nadarmo se říká, že Srí Lanka je „tak trochu jiná Indie“. S indickým subkontinentem má ostrov společné náboženství, kulturu i kus historie, ale chybí mu ukřičenost indických velkoměst. Každodenní kontakt s místními věčně usměvavými a pozitivně naladěnými obyvateli nás přenese do úplně jiného světa. Povětšinou buddhistické a hinduistické chrámy budeme střídat s návštěvou historických měst, s pobytem v horách, s fotografováním místní unikátní fauny a flóry a objevováním archeologických nalezišť zapsaných na seznam Světového dědictví UNESCO. Mozaiku poznání, vjemů, chutí a vůni doplní každodenní návštěvy trhů s tropickým ovocem, rozsáhlé a všudypřítomné čajovníkové plantáže, skvělá místní kuchyně nebo třeba rybářské trhy v přístavech na jihu ostrova.

Více o najdete o Srí Lance a sloním safari na našem BLOGU ZDE.

Náš program přizpůsobíme potřebám fotografů. Účastnit se samozřejmě mohou i „nefotografové“. Jen musí počítat s tím, že se na některých lokalitách zdržíme déle než běžné zájezdové skupiny. Nebudeme spěchat a v popředí zájmu bude přivést si opravdu kvalitní fotografie. Zájezd je vedený zkušeným průvodcem, profesionálním fotografem a lektorem fotografických kurzů, a bude organizován jako fotografický workshop, na němž si na své přijdou začínající i zkušení fotografové. Lektor vás naučí ovládat váš fotoaparát a předá své praktické zkušenosti s nastavováním fotoaparátu při fotografování různých scén. Večer po západu slunce bude možné konzultovat nafocené snímky i postprodukční proces v Zoner Photo studio X.

Během naší cesty se budeme zabývat hlavně dokumentární, cestovatelskou a street fotografií, fotografováním zvířat a krajiny, a poznáváním místní kultury, náboženství, zvyků a obyčejů. Srí Lanku máme skvěle zmapovanou z našich předchozích cest a využijeme našich neocenitelných a výjimečných kontaktů, které nám umožní se dostat na místa, která bývají obvykle běžným turistům zapovězená.

Podmínky vstupu na Srí Lanku najdete ZDE.

termíny
01.01.2023 - 31.12.2023 od 0,- Kč
cena zahrnuje
 • dopravu po ostrově 9-místným vanem a místního řidiče
 • služby profesionálního průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce je zároveň lektorem fotografie
 • 12x ubytování v hotýlcích nebo penzionech
 • 12x snídaně
 • elektronické informační materiály
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • vstupní víza
cena nezahrnuje
 • zpáteční letenku Praha – Negombo (cca 16-18 000 Kč)
 • vstupné do památek a národních parků dle programu a velrybí safari
 • bakšiš za fotografování domorodců
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • případné vstupy nad rámec programu, případné půjčení mopedu nebo kola
Fotogalerie zájezdu
SL3
SL13
SL58
SL42
SL11
SL15
SL26
SL16
SL21
SL4
SL29
SL22
SL44
SL45
SL46
SL41
SL62
SL24
SL17
SL38
SL57
program
1. den
Dle letového řádu sraz na letišti, odbavení, odlet do ČR Odlet z ČR na Srí Lanku.
2. den
Ranní přílet na Srí Lanku, přístavní Negombo Přílet do Negomba. Barevná Srí Lanka: rybářské vesnice, tržiště, přístav rybářských lodí, křesťanský kostel a hinduistické chrámy.
3. den
Slonní sirotčinec v Pinnawale, přejezd do centrální oblasti města Dambulla SLONI ZBLÍZKA: světoznámý sloní sirotčinec v Pinnawalle a fotografování slonů v řece Ma Oya. Pozdní příjezd do oblasti jeskynních chrámů v Dambule. Ubytování na dvě noci.
4. den
UNESCO památky: Lví skála Sigiriya a palácový komplex v Pollonaruwě MONUMENTY DÁVNOVĚKU: Sigiriya – Lví skála (UNESCO) – královská pevnost na vrcholku skály s velkolepým výhledem do kraje a freskami krásných žen starých 1500 let. Polonnaruwa (UNESCO), středověké město s komplexem zbytků královských paláců, dágoby. Návštěva dílny na výrobu dřevěných masek.
5. den
Jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) a safari v národním parku BUDDHA, MAKAK A SLONI, KAM SE PODÍVÁŠ: dopolední fotografování v jeskynních chrámech v Dambulle za doprovodu všetečných a nenechavých endemických makaků bandarů. NP Mineriya: úchvatné organizované odpolední a večerní safari rájem zvířat se západem slunce. K viděnou v přirozeném prostředí budou nejen sloni, ale i buvoli, varani a další velká zvířata vč. primátů.
6. den
Hinduistické Matale a královské město Kanady (UNESCO) Přejezd do Kandy se zastávkou v zahradě koření a v pestrobarevném hinduistickém chrámu v Matale. SINHÁLSKÉ KRÁLOVSKÉ MĚSTO KANDY: Chrám Dalada Maligawa (památka UNESCO) ukrývající vzácnou relikvii – Buddhův zub. Svérázná tržiště s tropickým ovocem a lahodným čajem. Večer představení kandyjských tanců.
7. den
Botanická zahrada Peradenyia, přejezd do hor do oblasti Nuwara Eliya a čajové plantáže BOTANICKÁ FOTOGRAFIE A VÝROBA ČAJE V PŘÍMÉM PŘENOSU: orchideje, bambusy, různé palmy a pestrobarevné květy ve vyhlášené zahradě Peradenyia. Návštěva továrny na výrobu čaje, čajovníkové plantáže a přejezd do městečka Nuwara Eliya.
8. den
Túra v Národním parku Hortnovy pláně, přejezd přes Centrální vysočinu ostrova, město Ella HORTONSKÉ PLÁNĚ A VLAK PŘES VYSOČINU: turistický okruh po tropické náhorní plošině v nadmořské výšce přes 2000 m n.m. Kolem Bakerových vodopádů až na vyhlídku World´s End (Konec světa), kde cesta končí bezmála 900 m vysokým srázem a dál už to opravdu nejde (délka túry 9 km, 5 hodin i s přestávkami na fotografování, převýšení cca 550 m). Vlakem nádhernou horskou krajinou přes vesnice a čajovníkové plantáže do městečka Ella.
9. den
Výstup na Little Adam's Peak, čajové plantáže, vodopády Rawana Falls, přejezd do pobřežní Mirissy ČAJ, HORY, VODOPÁDY a konečně i MOŘE: Dopoledne výstup čajovníkovými plantážemi a banánovníkovými háji na vyhlídkový vrchol Little Adam's Peak (1151 m) s fantastickými výhledy na impozantní Ella Rock (1350 m) a hluboce zaříznutá údolí (délka túry 5 km, 3 hodin i s přestávkami na fotografování, převýšení do cca 300 m). Přejezd kolem mohutných burácejících vodopádů Rawana Ella Falls k mořskému pobřeží do Mirissy. Cestou zastávka u bělostného majáku v Dondra Head a na nejjižnějším cípu ostrova Dondra Pointu s parádními výhledy na vlnami bičované pobřeží.
10. den
Rybí trh v Mirisse, koloniální Galle, přejezd na dlouhé pláže Hikkaduwy ŽIVOT NA POBŘEŹÍ: s východem slunce cesta na autentický rybí trh v Mirisse. Po pozdní snídani přejezd do oblasti Hikkaduwa Beach a fotografování života na mořském pobřeží. Cestou zastávka v Galle s barokní holandskou pevností zapsanou na seznam památek UNESCO, koloniální architektura, maják, tržiště a přístav.
11. den
Velrybí safari, pohoda na pláži, nákupy VELRYBÍ SAFARI: nezapomenutelná plavba na vlnách indického oceánu do blízkosti migračních tras plejtváků obrovských. Odpoledne odpočinek na pláži.
12. den
Plavba po vnitrozemské laguně, doly na těžbu měsíčních kamenů, želví záchranné farmy MĚSÍČNÍ KÁMEN A ŽELVY: plavba po úchvatné Blue Lagoon s jedním z nestarších buddhistických chrámů na Srí Lance. Návštěva záchranné želví stanice a dolu na měsíční kameny. Západ slunce s rybáři sedícími na kůlech na plážích v okolí městečka Weligama.
13. den
Relaxace na pláži, poslední nákupy Rozloučení se Srí Lankou s relaxací na bělostných plážích.
14. den
Dle letového řádu přesun na letiště, návštěva hlavního města Colombo, odlet do ČR Brzy ráno přesun přes Colombo na letiště v Negombo a odlet přes Dubaj do ČR.
15. den
Přílet do ČR dle letového řádu Přílet do ČR.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Let s přestupem na Srí Lanku a zpět. V případě odletu mimo ČR bude zajištěn mezi Prahou a letištěm svoz. Po Srí Lance s budeme pohybovat 9-místným vanem (místní řidič)
 • UBYTOVÁNÍ: Hotýlky nebo penziony - převážně 2-4 lůžkové pokoje turistického standardu s vlastním sociálním zařízením a klimatizací.
 • STRAVOVÁNÍ: V ceně ubytování je zahrnuta snídaně. Ostatní stravování je možné v místních restauracích a na ubytování nebo kupování potravin na tržnicích a v obchodech. Na Srí Lance se jí zejména rýže a mořské produkty, často kořeněné. Po celý rok jsou k dostání různé druhy tropického ovoce (ananas, papája, banány apod.). Ceny bývají buď o něco málo nižší nebo srovnatelné s ČR.
 • VSTUPNÉ: Cena zájezdu nezahrnuje vstupné. Během programu navštívíme památky, národní parky a velrybí safari (celkem cca 230-250 USD)
důležité informace
 • NÁROČNOST ZÁJEZDU: Na Srí Lance bývá v zimním období příjemné teplé a slunečné počasí s teplotami kolem 25-30°C na pobřeží a kolem 20°C v horách. V brzkých ranních hodinách nebo po západu může teplota v horských oblastech klesnout i pod 10°C. Turistické a poznávací trasy jsou vedeny většinou technicky nenáročným terénem. Vystačíte si tak se kvalitními turistickými sandály nebo v horách s nízkými trekingovými botami s pevnou podrážkou. K většině památek dojedeme autem. Fyzicky náročnější bude túra na Hortonských pláních, kdy během 10 km výletu překonáme převýšení 550 m. V horách může i pršet. Oceníte tak nepromokavou bundu, případně pláštěnku nebo pončo. Nezapomeňte na doklady a cestovní zdravotní pojištění a dostatečnou hotovost v USD nebo Eur (pro výměnu srílanských rupií). Ve větších obchodech se dá většinou platit kartou, ve stáncích restauracích na ulici s touto možností raději nepočítejte. Zdržíme-li se na fotografických lokalitách do tmy, oceníte baterku nebo čelovku.
 • DOPORUČENÁ FOTOGRAFICKÁ VÝBAVA: Fotoaparát s dostatkem nabitých baterek, nabíječku a paměťové karty. Pokud vlastníte zrcadlovku s výměnnými objektivy, bude se vám hodit nějaké širší ohnisko (např. 17–50 mm), ale oceníte i telezoom (např. 70–200 mm a delší), případně makro objektiv. Dále doporučujeme přibalit čištění fotografické optiky. Fotografickou techniku uložte do kvalitních transportních pouzder, případně batohu. Stativ je nutností při snímání ranních a večerních scén. Vyplatí se nafocené v mnohém unikátní a vzácné snímky průběžně zálohovat. Pokud máte vlastní notebook, můžete si ho vzít s sebou. Lektor vám ochotně poradí, jak rychle a efektivně třídit a zálohovat nafocené snímky v programu Zoner Photo Studio X.
 • Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Pro cestování na Srí Lanku musí mít každý cestující, včetně nezletilých dětí vlastní platný pas (s platností nejméně 6 měsíců po návratu) a vízum (zajistí CK)
 • Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 6!!! (v případě zájezdu na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy)
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce a fotografický lektor - David Hainall.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 29.12.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Srí Lanka - kouzelný ostrov
Kouzelná Srí Lanka
ostrov čaje, tisíců vůní a úsměvů nejen pro fotografy
Cookies on our website:
The website uses technical cookies that are used to make the website work.
Cookies do not require consent - § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích.
Accepted