ANDALUSIE - po stopách UNESCO památek a přírodních parků (velký okruh)

Granada, Córdoba, Sevilla, Cádiz, Jerez de la F., Antequera, Tarifa, Gibraltar, Mijas, El Torcal, Caminito del Rey

Andalusie je největší a nejlidnatější ze španělských autonomních celků. Z geografického hlediska je nesmírně rozmanitá. Rozkládá se od Středozemního moře až k pobřeží Atlantského oceánu, od východu k západu ji protíná dlouhé údolí řeky Guadalquivir, které je ohraničené pohořím Sierra Morena na severu a Sierra Nevada na jihu. Na vyprahlém východě lze mezi polopouštní vegetací Almérie najít typickou severoafrickou vegetaci, zatímco na západě protéká Guadalquivir bažinami a mokřinami. Díky architektonickým skvostům, kouzelnému kraji s nádherným pobřežím a kulinářským zážitkům patří Andalusie mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější oblasti Španělska. Andalusie je známá i pro svoji maurskou architekturu, kterou uvidíme nejen v palácích Alhambra v Granadě a mešito-katedrále v Córdobě, ale budeme se s ní setkávat na každém kroku. Okouzlí i další města, nádherné pláže, uvolněná atmosféra a temperament místních obyvatel nebo do nebe šplhající vrcholky pohoří Sierra Nevada.

Andalusie patří k nejteplejším místům v Evropě. Během celého roku zde svítí slunce více než tři tisíce hodin. Najdeme zde jak drsnější pobřeží atlantické, tak i mírné a teplé klima Středozemního moře. Jaro je k procestování Andalusie ideální. Významné památky uvidíte bez davů, které jsou v hlavní sezoně běžné, a navíc průměrné teploty jsou již v březnu a dubnu pro cestování velice příjemné, a to 17 °C - 23 °C.

Podmínky vstupu: Španělsko.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Španělsko.

termíny
08.10.2022 - 15.10.2022 od 36 501,- Kč letadlo, vany / velikost skupiny 8 osob
cena zahrnuje
 • Zpáteční letenku včetně palivových příplatků
 • Jedno příruční zavazadlo do 8 kg (bez malé osobní tašky)
 • Transfer dle programu pronajatým vozem / vanem vč. veškerých poplatků (PHM, parkovné, mýtné atd.)
 • 7x ubytování hotelového typu 3*/4*
 • 7x snídani
 • Služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • Informační materiály a elektronické pokyny k odjezdu
 • Pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • Stravování (s výjimkou snídaní)
 • Společný oběd/večeře v typické restauraci
 • Příplatek za odbavované zavazadlo dle pravidel letecké společnosti do 20-23 kg (1800 Kč)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (5000 Kč)
 • Cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • Vstupné
 • Doporučené kapesné 250 € (osoba/pobyt)
 • MHD, taxíky cca 10 €
Fotogalerie zájezdu
alhambra
jamon
Nerja 1
El Torcal 2
mezquita
Jerez 2
Sevilla 4
Jerez 6
flamenco
granada albaicin
Jerez 5
Sevilla 2
Caminito 1
Jerez 4
Azulejos
Cadiz 1
Alhambra
Cordoba 2
churoz
Caminito 2
alhambra
Alhambra 2
Cordoba 1
Caminito 3
Alhambra 5
Cordoba
Alhambra 4
program
1. den
Odlet z ČR ve večerních hodinách, přílet do Malagy, transfer na ubytování Odlet ve večerních hodinách, přílet do Malagy, transfer do hotelu (oblast Malaga – Marbella).
2. den
Královská stezka "Caminito del Rey", bílá vesnice Mijas Snídaně. Přejezd ke geologickému divu Andalusie, k propasti GARGANTA DEL CHORRO, kde budeme absolvovat procházku (7 km) lesem a následně po visuté stezce CAMINITO DEL REY (nominace UNESCO). Tato Královská stezka byla vybudována na stěnách skály, její průměrná výška nad řekou Guadalhorce je 100 metrů. Kdysi bývala jednou z nejnebezpečnějších na světě, ale vzhledem k obrovskému zájmu prošla rekonstrukcí a zabezpečením tak, aby i turisté mohli obdivovat její krásu. Následuje přejezd do MIJAS, která je jednou z "pueblos blancos", tedy bílých vesnic, které již z dálky září bílou omítkou. Tento typ vesnic je rozesetý po náhorních plošinách, drsných svazích i horských masivech, bílé fasády nepohlcují sluneční paprsky a odrážejí extrémně vysoké teploty během léta. Přejezd na ubytování (oblast Malaga – Marbella), večeře.
3. den
Megalitické naleziště Antequera (UNESCO) - Dolmen "Cueva de Menga", El Torcal - přírodní rezervace Snídaně, přejezd k megalitickému nalezišti v oblasti Antequera, kde se nachází podzemní dolmen CUEVA DE MENGA, který pochází z období 2 500 let př. n. l. Jeho vnitřní prostor je tvořen ohromnými kamennými kvádry a deskami dosahujícími váhy až 200 tun. V "srdci Andalusie", městě ANTEQUERA bude možnost krátké procházky či občerstvení. Odpoledne strávíme v přírodním parku EL TORCAl, kde budeme obdivovat divoké skalní útvary během naší procházky (krátký okruh 1,5 km nebo delší okruh 3 km). Přejezd na ubytování (oblast Malaga – Marbella), večeře.
4. den
Gibraltar - britské území, Tarifa - nejjižnější město Španělska a světová destinace pro windsporty Snídaně. Přejezd na GIBRALTAR, britské území s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou. Výjezd lanovkou na špičku Gibraltarské skály, jejímiž obyvateli jsou makakové, zpět lanovkou či pěšky. Dále Europa Point - mešita Ibrahim-al-Ibrahim z roku 1997, maják z roku 1841 a viktoriánské dělo Nelson's Anchorage z bitvy u Trafalgaru. Následuje přejezd do města TARIFA, které je nejjižnější městem Španělska, procházka po pobřeží. Přejezd na ubytování do Jerez de la Frontera.
5. den
Cádiz - významný přístav a město balkónů, Jerez de la Frontera - "hlavní město" sherry a proslulé jezdecké španělské školy Snídaně. Lodí z El Puerto de Santa María do přístavního města CÁDIZ, které leží na úzkém poloostrově. Procházka malebným městem vyhlášeným krásnými balkóny, katedrála, zahrady, návrat zpět, degustace sherry v některém z vyhlášených vinařství. Večerní procházka po JEREZ DE LA FRONTERA s neopakovatelnou atmosférou, městem, které je kromě sherry proslavené jezdeckou španělskou školou. Nocleh opět v Jerez de la Frontera.
6. den
Sevilla (UNESCO) - perla Andalusie Snídaně. Přejezd podél národního parku Doňana do SEVILLY. Celodenní prohlídka města, které bylo svého času největším a nejbohatším městem na Pyrenejském poloostrově. Navštívíme katedrálu vystavěnou na místě mešity, bývalý minaret - dnes věž La Giralda, maurský hrad Alcázar, rezidence emírů a později kastilských králů, zahrady Reales Alcázares, radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz a další. V podvečerních hodinách přejezd do Córdoby, nocleh.
7. den
Médina Azahara (UNESCO) - pozůstatky palácového města, Córdoba (UNESCO) - město maurských chalífů Snídaně. Prohlídka významného archeologického naleziště MEDINA AZAHARA, které bylo postaveno v 10. století a sloužilo jako hlavní město Córdobského chalífátu. Následuje prohlídka centra města CÓRDOBA, ležícího na řece Guadalquivir, města maurských chalífů. Navštívíme židovskou čtvrť, jedinečnou maurskou mešitu Mezquita(plocha 23 000 m2), do které byla vystavěna křesťanská katedrála. Uvidíme kouzelné uličky a jedinečná patia. Právě na jaře se zde koná "Slavnost patií" s krásně vyzdobenými květinovými nádvoříčky. Dle času a zájmu možnost navštívit Alcázar s pevností katolických králů a zahrady. Přejezd do Granady, ubytování.
8. den
Granada (UNESCO) - jedno z nejkrásnějších měst světa pod zasněženým hřebenem pohoří Sierra Nevada Snídaně. Prohlídka GRANADY, ležící v úrodném údolí Vega se zasněženými vrcholky Sierry Nevady v pozadí. Na granadském kopci Sabika navštívíme palácový komplex maurských staveb Alhambra, poslední a nejkrásnější maurskou rezidenci na Pyrenejském poloostrově, úžasná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů), renesanční královský palác a letohrádek, zahrady Generalife, zahrady, jezírka, vodotrysky. Dále malebná čtvrť Albaicín.K večeru přejezd krajem horských býlých vesniček "Las Alpujarras" do Malagy na letiště, odlet do ČR.
9. den
9. Přílet do Prahy Přílet do Prahy ve velmi časných hodinách (předpokládaná doba příletu v 1:30).
mapa
 
mapa andalusie
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: 9-místné vany (maximální obsazenost 7+1), průvodce může být řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: ubytování hotelového typu 3*/4* (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství), k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu)
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně na hotelu. Oběd během programu (nákup v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvení , restauraci). Večeře v restauraci nebo nákup v místních obchodech. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ (orientační, ceny z roku 2021): Vstup do některých míst a objektů je třeba objednat s časovým předstihem. Jedná s o Alhambru a Caminito del Rey (viz. níže). Ostatní vstupy budete hradit na místě nebo vám jej s předstihem zajistí průvodce. Předpokládaná cena ostatních vstupů je 120 € (důchodci a studenti mají v některých místech slevu) - lanovka na Gibraltar zpáteční (32 €), Córdoba (12 -45 €), Sevilla Alcázar (15 €), trajekt Cádiz (6 €), řízená prohlídka a degustace vinařství v Jerez de la Frontera (sherry).
 • VSTUPNÉ DO ALHAMBRY - 1 100 Kč: Vstupné je bezpodmínečně nutné zajistit s časovým předstihem, JE TŘEBA OBJEDNAT SE ZÁJEZDEM. Vstupenka je časová, nevratná a není možné měnit osobu. Obsahuje vstup do Nazari paláce i zahrad Generalife. K zajištění vstupenky potřebujeme jméno, příjmení, datum narození, číslo dokladu, se kterým budete cestovat. Upozorňujeme, že později již není možné vstup do Nazarijského paláce zajistit.
 • VSTUPNÉ na CAMINITO DEL REY - 400 Kč. I toto vstupné na Královskou stezku je nutné rezervovat při objednání zájezdu. S ohledem na regulovaný počet vstupů se nelze později přihlásit.
důležité informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodovou turistiku v kombinaci s poznáváním. Během prohlídek i výletů nebudeme kroky šetřit.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, ve vinařství průvodce výklad překládá.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se zvyšují s blížícím se termínem!
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Minimální počet účastníků: 4 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o., průvodce - Ivana Fabiánová (Vladimíra Svitáková)
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.3.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
ANDALUSIE - po stopách UNESCO památek a přírodních parků (velký okruh)
Andaluská inspirace
Dopřejte si zážitky, na které se nazapomíná
Cookies on our website:
The website uses technical cookies that are used to make the website work.
Cookies do not require consent - § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích.
Accepted