Chorvatsko - po stopách Karla Maye

Poznejte přírodní i historické krásy chorvatského Jadranu

Na chorvatském území nalezneme hned osm národních parků a desítky památek světového dědictví UNESCO. Přidáme-li balkánskou pohodu a kuchyni, zajímavá vína zrající pod horkým sluncem, téměř italskou zmrzlinu či kávu a blankytné moře, není lepšího místa k poznávání a současně i lenošení … navíc v dostupné vzdálenosti v zemi, kde vám lidé rozumí. Navštivme tak společně hned čtyři národní parky této velké země, projděme se středověkými křivolakými uličkami a poučme se z historie těžby soli, pěstování vinné révy či mořských plodů.

Čekají vás Plitvice, Kornati, vodopády Krka, pohoří Velebit a Biokovo, poloostrov Pelješac nebo ostrov Korčula. Do svého srdce vás vtáhne Zadar, Šibenik, Split nebo Dubrovnik. Nevynecháme ani romanticky malá přístavní městečka.

To vše spláchnete ve vlnách vždy přívětivého Jadranu a doušcích chorvatských vín.

Podmínky vstupu: Chorvatsko

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Chorvatsko

 

termíny
18.06.2021 - 26.06.2021 od 18 901,- Kč Doprava: vany/ Počet dní: 9/ Skupina: 7-14 osob
cena zahrnuje
 • dopravu vany a veškeré poplatky se silniční dopravou spojené (PHM, dálniční poplatky, parkování apod.)
 • 1ks příruční zavazadlo (malý batůžek), 1ks velké zavazadlo do 20kg (kufr, taška, batoh)
 • 6x ubytování hotelového typu (dvoulůžkové pokoje vč. příslušenství)
 • 6x snídani
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu - průvodce je zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s vyjímkou snídaní)
 • vstupné - předpokládaná cena vstupů, fakultativních výletů a degustací je 200 €
 • cestovní pojištění a případná další pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 5600 Kč
Fotogalerie zájezdu
006 croatia-868547 640
dubrovnik-512798 640
krka-987021 640
02split-1585463 640
03cavtat-993380 640
05paklenica
07zadarjpg
001 korcula
002 sunset-979705 1280
003 makarska-1165410 1280
004 kornati-3765302 1280
005 sea-5493879 640
program
1. den
Večerní odjezd z ČR, transfer do Chorvatska přes Rakousko a Slovinsko
2. den
Národní park Plitvická jezera, přejezd k Jaderskému moři do oblasti Zadaru Po nočním přejezdu ráno dorazíme k Plitvickým jezerům (UNESCO), našemu prvnímu navštívenému národnímu parku. Tato různobarevná jezera ležící ve vápencové proláklině jsou vzájemně propojená úchvatnými vodopády. Nenáročnou lehkou turistikou v tomto národním parku strávíme několik hodin. Odpoledne pak budeme chorvatským vnitrozemím pokračovat na Jadranskou riviéru do oblasti města Zadar. Nocleh 3 noci na jednom místě.
3. den
Národní park Paklenice, odpolední koupání Snídaně. Dnešek strávíme v oblasti přímořského vápencového pohoří Velebit, který ukrývá Národní park Paklenica. Park se pyšní dvěma, navzájem propojenými soutěskami, Velika a Mala Paklenica, které budete znát z filmů o Vinetouovi. Dle vašich možností zvolíme lehkou či středně těžkou variantu turistiky. Odpoledne strávíme koupáním v Jaderském moři. Večerní návštěva přístavního Zadaru (UNESCO).
4. den
Národní park Kornati Snídaně. Celodenní fakultativní lodní a koupací výlet do ostrovního Národního parku Kornati. Do míst, kde jak tvrdí astronauti, je jedna z nejmodřejších vod na planetě. Mezi jednotlivými ostrovy proplujeme na pronajaté lodi.
5. den
Národní park Krka, město Šibenik, Trogir a Split, večerní Makarska Snídaně. Ranní odjezd do Národního parku Krka. Z travertinových teras se zde řítí vody řeky do jednotlivých jezer, v kterých se dá i vykoupat. Lehkou turistikou zde strávíme dopoledne. Odpolední pohodu pak strávíme v typických přímořských městech v historickém Šibeniku (UNESCO) a malebném Trogiru (UNESCO). Podvečerní procházku nemůžeme strávit nikde jinde než v doslova římskou historií protkaném Splitu (UNESCO). Nevynecháme ani připomínku seriálu Hra o trůny a legendární Diokleciánův palác. Večerní přejezd na ubytování v oblasti Makarska.
6. den
Pohoří Biokovo, městečko Omiš, delta řeky Neretvy, přejezd na poloostrov Pelješac, večerní degustace vína Brzký ranní výjezd na svítání na horu Sveti Jure (1762 m n.m.) v parku pohoří Biokovo, možná uvidíme až do Černé Hory. Přejezd na adrenalinovou vyhlídku Skywalk Biokovo. Návrat na ubytování. Snídaně. Dopolední káva ve středověkém Omiši a přes deltu řeky Neretvy přejezd na poloostrov Pelješac do města Orebič. Večerní návštěva vinařství s řízenou degustací světově proslulého vína odrůdy Pelješac. Ubytování v oblasti Orebiče.
7. den
Město Korčula, městečko Ston, Malostonský záliv a Dubrovnik Snídaně. Dopolední návštěva pravděpodobného rodiště Marco Pola městečka Korčula (UNESCO). Zastávka ve městě soli, Stonu. Možnost ochutnávky sea food v oblasti Malostonskeho zalivu. Odpolední přejezd do oblasti Dubrovnické riviéry. Podvečerní návštěva “perly Jadranu", středověkého Dubrovniku (UNESCO).
8. den
Celodenní koupání, večerní odjezd do ČR Snídaně. Celodenní koupání u Jadranu. Poslední nákupy. Večerní odjezd přes celé Chorvatsko, Slovinsko a Rakousko do ČR.
9. den
Ranní příjezd do ČR
mapa

Předpokládaný počet ujetých kilometrů: 3 000

 
Snímek obrazovky 2021-02-16 v 12.49.13
DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, VSTUPY
 • DOPRAVA: Doprava je zajištěna 9-místnými vany, maximální obsazenost 7+1 Trasa: ČR - Rakousko - Slovinsko - Chorvatsko (krátký transit přes Bosnu - Hercegovinu)
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytování je zajištěno na čtyřech místech místech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
 • STRAVOVÁNÍ: V ceně ubytování je snídaně (6x). Přes den vystačíme s jídlem nakoupeným v místních obchodech, stáncích s rychlým občerstvením či posezení v některé z místních restaurací. Totéž platí pro večeři. Bližší informace obdržíte během zájezdu od průvodce.
 • VSTUPNÉ: Na všechny vstupy, fakultativní výlety a vinné degustace počítejte s částkou 200 €. Studenti a důchodci mají na některých místech mírnou slevu.
důležité informace
 • Zájezd je určen všem věkovým skupinám. Doporučujeme lehké oblečení. Deštník je samozřejmostí.
 • První a poslední noc zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci.
 • Přesný čas odjezdu bude upřesněn v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Minimální počet účastníků: 6 (v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy).
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Vladimíra Svitáková, technický doprovod - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 1.12.2020
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Chorvatsko - po stopách Karla Maye
Národní parky a památky UNESCO
Plitvice, Kornati, Biokovo, Velebit, Korčula, Dubrovnik
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.