Kostarika - na stopě středoamerické přírodě

Připravili jsme pro vás zájezd, který si spousta z vás již dlouho poptávalo. Společně s kostarickým dopravcem projedem neuvěřitelnou kostarickou přírodou. Poznáme tak nejen místní zvyky, ale navštíme několik NÁRODNÍCH PARKŮ, zažijeme noci uprostřed PRALESŮ, vykoupeme se na břehu OCEÁNU, poznáme jaký je život pod spící SOPKOU nebo jak se pěstují KÁVOVÉ BOBY. Výzkumy ukazují, že místní obyvatelé jsou jedni z nejšťastnějších lidí na naší planetě. To vše v malé skupině s česky hovořícím a s místním průvodcem. Nechte se zlákat kouzelnou středoamerickou přírodou.

ZÁJEZD JE K ODJETÍ, MINIMÁLNÍ KAPACITA BYLA NAPLNĚNA.

Informace o možnostech vstupu do Kostariky najdete ZDE

termíny
06.02.2023 - 18.02.2023 od 56 501,- Kč letecky / v malé skupině
cena zahrnuje
 • 11x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním sociálním zařízením
 • 11 snídaní, 4 obědy, 6 večeří
 • transfery po celou dobu zájezdu vč. parkovného, PHM a ostatních poplatků
 • služby místního průvodce
 • služby českého průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • zpáteční letenku Praha - San Jose včetně palivových poplatků (cca 22 000 Kč, letenku vám rádi zajistíme a cenu sdělíme po nezávazné rezervaci zájezdu)
 • zavazadla dle pravidel letecké společnosti
 • stravování (kromě uvedených 11 snídaní, 4 obědy a 6 večeří)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cenu sdělíme na dotaz)
 • cestovní pojištění (možno sjednat za příplatek u CK)
 • uvedené fakultativní výlety
Fotogalerie zájezdu
003 toucan-2665542 640
001 volcano-315812 1280
014 tree-692918 640
012 costa-rica-3597354 1280
013 costa-rica-2666221 640
011 costa-rica-5231877 1280
008 howler-monkey-1183044 640
007 coffee-beans-1369780 640
010 costa-rica-4584468 640
005 lake-5539529 1280
004 costa-rica-4161509 640
006 sea-1168346 640
002 volcano-718277 1280
015 costa-rica-666745 640
program
1. den
Odlet z ČR, přílet do Kostariky Setkání cestovatelské skupiny na letišti, odbavení a přelet do San Jose. Následuje transfer na ubytování. Město San Jose leží v Centrálním údolí země. Nachází se v něm mnoho turistických a historických lokalit. Pro zájemce možnost společné večeře v jedné z místních restaurací (v závislosti na letovém řádu a času příletu).
2. den
Přejezd ze San Jose do Národního parku Tortuguaro Snídaně v hotelu. Tento den zamíříme na východ země do Národního parku Tortuguaro. Nedaleko hlavního města San Jose nakrátko zastavíme v Národním parku Braulio Carrillo v místě zvaném Guapiles. Odtud pak budeme pokračovat přes banánové a ananasové plantáže směrem na Tortuguaro. Po společném obědě pak při plavbě lodí prozkoumáme vodní kanály této “kostarické Amazonie”, doplujeme do srdce národního parku. Po společné večeři strávíme noc na ubytování v národním parku.
3. den
Národní park Tortuguaro s místním průvodcem Po snídani se vydáme do Národního parku Tortuguaro. Budeme se lodí plavit po kanálech, které vytvořila příroda na břehu Karibského moře. Ale nejen to. Ochutnáme i zdejší kuchyni v podobě oběda i večeře, a to přímo v srdci národního parku. Národní park Tortuguero zde zahrnuje tropický deštný les, bažiny, mangrovy i písečné pláže. Je tvořen bývalým sopečným souostrovím, které nánosy půdy postupně spojily s pevninou. Dešťové srážky zde dosahují až 6400 mm ročně. Oblast postrádá silniční spojení se zbytkem země a je dostupná pouze lodí nebo letadlem. Název pochází ze španělského výrazu „tortuga“ (želva). Na zdejším mořském pobřeží klade vejce kareta pravá, kareta obecná, kareta obrovská a kožatka velká. Žije zde také velké množství živočichů, ale i zdejší vegetace je nesmírně bohatá. Po společné večeři strávím noc opět v národním parku.
4. den
Přejezd z východního pobřeží pod sopku Arenal Po snídani v hotelu přeplujeme lodí zpět k autobusu a zamíříme směrem do vnitrozemí. Zastavíme v městečku Guápiles, kde poobědváme. Následovat bude přejezd pod sopku Arenal v oblasti Northern Plains. Sopka je ve své vznešené majestátnosti jedním z přírodních divů země. Zatímco sopka je v těchto dnech tichá a nedochází k výbuchům lávy, stále můžete vidět oblaka kouře nebo popela vycházející z vrcholu kužele škváry. Také si můžete užít množství horkých pramenů v této oblasti. Po cestě do města La Fortuna na úpatí sopky uvidíte zemědělské plantáže, velké školky pro okrasné rostliny a farmy pro dobytek.
5. den
Prozkoumávání tropického pralesa v oblasti sopky Arenal, vodopád Rio Fortuna Snídaně v hotelu. Ráno se projdeme rezervací vodopádu Río Fortuna. Oblast s  více než 4000 ml srážek za rok, nám tu poskytne příležitost užít si procházku tropickým deštným pralesem až k 70 metrů vysokému vodopádu. Na úpatí tohoto nádherného vodopádu se tvoří přírodní koupaliště, kde si můžeme zaplavat a za zpěvu ptáků, zvuku vody a kouzla lesa si užít chvíle klidu a míru. Odpoledne možnost FAKULTATIVNÍHO VÝLETU: Termální prameny, které na návštěvníky čekají v Eco Termales Fortuna, jsou magmatického původu a pocházejí z vod naplněných hypertermickou magnézi. V ceně fakultativního výletu je večeře.
6. den
Procházka Trailem 1968, přejezd do oblasti Monteverde Snídaně v hotelu. Dnes nás cesta povede legendárním Trailem 1968. Tento park dostal své jméno podle erupce sopky Arenal v roce 1968, která byla jednou z nejdůležitějších a nejzásadnějších událostí v historii Kostariky. Erupce zničila tři města a zabila několik lidí, ale také změnila topografii oblasti. Rezervace je jedním z nejlepších míst v oblasti, jsou zde k vidění rozsáhlá lávová pole. Díky dvěma stezkám procházejícím deštným lesem a lávovými poli mohou návštěvníci vidět zbylé lávové kameny a balvany a projít se lesem, tak aby získali působivý výhled na sopku Arenal a jezero. Odpoledne se vydáme na cestu do Monteverde. Jedná se o oblast zahrnující deštný prales, oblačný les a velkolepou biologickou rozmanitost. Tento kraj disponuje jednou z nejvzácnějších a nejunikátnějších míst na planetě, nemluvě o úžasné rozmanitosti flóry a fauny.
7. den
Oblast Monteverde, poznávání kávového a čokoládového procesu, fakultativní výlet na Conopy Walkway Snídaně v hotelu. Tento den se seznámíme s kompletním procesem přípravy dvou celosvětově velmi důležitých produktů, kávy a čokolády. Poznáme tak celý proces od pěstování těchto komodit až k jejich finální podobě, tedy od semínka po lahodnou čokoládovou tyčinku. Vybereme také některé členy skupiny, abychom rozemleli kakaové boby a vyrobili si sami svoji čokoládovou tyčinku! Po dokončení budeme mít příležitost ochutnat několik druhů čokolády, hořkou, mléčnou, bílou. Odpoledne možnost FAKULTATIVNÍHO VÝLETU: Conopy walkway aneb "Chodníky v korunách stromů" poskytují nejlepší vyhlídku a příležitost na pozorování krásy oblačného lesa na všech jeho úrovních.
8. den
Přejezd u oblasti Monteverde do oceánského ráje Tamarindo Snídaně v hotelu. Přejezd na západ země, na pláž Tamarindo. Přestože některé z krásných pláží Kostariky jsou obtížně přístupné, Tamarindo učinilo své silnice turisticky přívětivými, aby všichni návštěvníci mohli poznat krásu tohoto plážového města Guanacaste. Ubytování v hotelu Tamarindo
9. den
Volný den u moře, možnost fakultativního výletu na šnorchlovací výlet Snídaně v hotelu. Následují dva volné dny, kdy si můžeme užít pláž a objevovat město v docházkové vzdálenosti. Možnost FAKULTATIVNÍHO VÝLETU: Užijeme si výletu katamaránem, kdy budeme potichu klouzat po kostarickém zlatém pobřeží a míjet některé z exotických zátok Guanacaste, pláže s bílým pískem a tropické džungle. Z přídě lodi a se studeným tropickým nápojem v ruce, připraveným a podávaným posádkou, budeme vyhlížet delfíny, mořské želvy, létající ryby nebo dokonce velryby. Šnorchlování v zátoce, BBQ na pláži.
10. den
Volný den na pláži Snídaně v hotelu. Volný den, který si můžeme užít na pláži nebo objevováním města, které je v docházkové vzdálenosti od našeho hotelu v Tamarindu.
11. den
Přejezd z oblasti Tamarindo do hlavního města San Jose, prohlídka města Po snídani v hotelu se začneme přesouvat kostarickou krajinou do hlavního města San Jose. Nejprve uvidíme panorama tohoto hlavního města. Poté zamíříme do západní části San Jose: nachází se zde Metropolitní park La Sabana, Kostarické muzeum současného umění, první mezinárodní letiště v Kostarice a Národní gymnázium. Poté, co shlédneme nejvýznamnějšíí atrakce hlavního města, krátce se zastavíme v nádherném Národním divadle. Později uvidíme Místo demokracie a Národní muzeum. Ubytováni budeme v hotelu San José.
12. den
Dle letového řádu přesun na letiště, odlet do ČR Po snídani v hotelu se dle letového řádu přesuneme na na letiště. Odlet do ČR.
13. den
Přílet do ČR Přílet do ČR dle letového řádu.
MAPA

Předpokládaný počet najetých kilometrů: 950

 
Snímek obrazovky 2021-11-07 v 15.14.00
DOPRAVA, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ, VSTUPNÉ
 • DOPRAVA: Od příletu na letiště San Jose až do odletu ze stejného letiště nám bude k dispozici místní privátní autobus s místním řidičem
 • UBYTOVÁNÍ: ubytováni budeme v ***hotelech na 5 místech. Všechny hotely jsou prověřené místní agenturou.
 • STRAVOVÁNÍ: v ceně zájezdu je 11x snídaně, 4x oběd a 6x večeře. Ostatní stravu, která je v Kostarice v cenových relacích České republiky budeme řešit po domluvě a doporučení místního průvodce.
 • VSTUPNÉ: je zahrnuté v ceně zájezdu, pakliže není uvedeno jako Fakultativní výlet
doplňující informace
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodové procházky, koupání a poznávání. Na procházky i koupání bude dostatek času. Je určen i těm, kteří mají rádi komfortnější ubytování a cestování na pohodu. Využijeme určitě znalostí místního průvodce, abychom se dozvěděli co nejvíce informací.
 • První a poslední den zájezdu je určen dle letového řádu k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 8.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Vladimíra Svitáková.
 • Datum zveřejnění zájezdu: 12.9.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Kostarika - na stopě středoamerické přírodě
Cookies on our website:
The website uses technical cookies that are used to make the website work.
Cookies do not require consent - § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích.
Accepted