Levandulová Provence

Vydejte se s námi za krásami Provence. Objevte kouzlo papežského Avignonu, přivoňte k levandulovým polím, navštivte ornitologický park a ochutnejte provensálskou kuchyni.

"Když Bůh tvořil Provence, nechal si pro tento malý kout na jihu Francie v rukávu snad všechna esa. Najdete tu nádherné blankytně modré moře, rozsáhlé kvetoucí zahrady, pásy úrodních vinic, bohaté lesy, vysoké kopce i hluboké kaňony - a hlavně tu najdete slunce" (Jan Šmíd: Obrázky z Provence). Vydejte se společně s námi poznat tento poetický kraj levandule a malířů, gurmánů a příjemných obyvatel, kraj prosluslých antických i středověkých památek, barevných trhů a úchvatné přírody, kraj malebných vesniček a rušných přímořských letovisek, kraj výborného jídla a lahodného vína.

Podmínky vstupu: Francie

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Francie

termíny
06.06.2022 - 12.06.2022 od 26 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 7 / Velikost skupiny: 8 - 15 osob
12.06.2022 - 19.06.2022 od 27 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 7 / Velikost skupiny: 8 - 15 osob
cena zahrnuje
 • zpáteční letenka včetně palivových poplatků
 • příruční zavazadlo
 • 6x ubytování ve 2* hotelu
 • 6x snídaně
 • transfery po celou dobu zájezdu (vč. PHM, parkovného a dálničních poplatků)
 • služby průvodce a řidiče
 • mapy a plánky
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • stravování (s výjimkou snídaní)
 • společný oběd v typické francouzské restauraci
 • vstupné do památek
 • příplatek za jednolůžkový pokoj, 5900 Kč
 • příplatek za 3* hotel, 1200 Kč/osoba
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg, 1800 Kč
 • cestovní pojištění (možnost sjednat za příplatek u CK)
 • doporučené kapesné 250 €
Fotogalerie zájezdu
levandule
Rustrel 2
Manosque
Rustrel
Provence1
Moustiers4
pierrevert
Moustiers3
Moustiers2
Provence
Moustiers
saint-paul-de-vence-3900862 960 720
program
1. den
Odlet z Prahy do Provence, město Arles Setkání naší cestovatelské skupiny na letišti, odbavení, přílet do Provence a přejezd na hotel. Pokud čas dovolí, projdeme se po nábřeží města Arles, prohlédneme si zachovalé antické památky a oblíbenou kavárnu malíře Vincenta van Gogha. V některé z místních restaurací pak ochutnáme tradiční provensálskou kuchyni založenou na čerstvých surovinách, olivovém oleji, česneku a rajčatech. Uvidíte, že Vám bude chutnat.
2. den
Město Aigues-Mortes, přírodní park Camargue, býčí speciality v Saintes-Maries-de-la-Mer Naší první zastávkou bude opevněné město Aigues-Mortes, přístav známý zejména těžbou soli. Z věže Tour de Constance jsou krásně vidět nejen kopce soli blyštící se pod provensálským sluncem, ale i celý kraj až po pohoří Cévennes. Ve stínu hradeb si vychutnáme dopolední kávu či oblíbený aperitiv kir. Za provensálskou faunou a flórou se vydáme do přírodního parku Camargue. V ornitologické rezervaci budeme mít růžové plameňáky a bílé polodivoké koně téměř na dosah ruky. Kraj mokřad a lagun proslul zejména pěstováním černé a červené rýže, produkcí písečného vína a chovem černých býků. Odpoledne si užijeme odpočinek na písečných plážích Středozemního moře u malé vesničky Saintes-Maries-de-la-Mer. Obec je proslavená soškou romské patronky černé Sáry ukryté v kostele. Steak z býčího masa v místní restauraci a klidná atmosféra místa nám po celém dni přijde vhod.
3. den
Vesnička Les Baux-de-Provence, léčebna Vincenta Van Gogha, ochutnávka produktů z oliv Naší první zastávkou bude pohoří Les Alpilles, kde navštívíme vesničku Les Baux-de-Provence usazenou na okraji skalního masivu. Projdeme se dlážděnými uličkami plnými obchůdků, restaurací a kaváren. Na terase jedné z nich si u lahodné kávy vychutnáme nádherné výhledy do okolí. Milovníci historie mohou vyjít až na nejvyšší bod této vesnice na bidýlku a prohlédnout si pozůstatky hradu, jednoho z nejrozlehlejších v Provence. Jen pár kroků od Les Baux-de-Provence se ve vytěžených vápencových lomech nachází jedna z nejoblíbenějších turistických atrakcí. Jedná se o multimediální projekci hudby a obrazů promítaných na obrovských vápencových plochách. Stovka projektorů kouzlí na stěnách, stropech, podlahách i chodbách neuvěřitelně působivé obrazy podkreslené hudbou. Nedaleko města Saint-Rémy de Provence navštívíme léčebnu Saint-Paul de Mausole. Pobýval zde několik měsíců i Vincent van Gogh, který tu v závěru života namaloval řadu slavných obrazů. Při prohlídce celého komplexu na pár reprodukcí jeho děl určitě narazíme. Cestou zpět k hotelu zavítáme ještě do lisovny olivového oleje, kde nám prozradí tajemství zpracování oliv. Ochutnáme různé druhy olejů, octů, tapenád a dalších místních delikates, které pak můžeme zakoupit ve zdejším obchůdku.
4. den
Po stopách levandule: muzeum levandule, klášter Sénanque, vesničky Gordes a Roussillon Po snídani zamíříme do oblasti Vaucluse a navštívíme muzeum levandule. Najdeme zde největší sbírku destilačních přístrojů s exponáty již ze 16. století a podíváme se na krátký film o jejím zpracování. Poté se vydáme do nejkrásnější vesnice v Provence Gordes. Projdeme se úzkými kamennými uličkami, nahlédneme do obchůdků vonících levandulí a z terasy kavárny si vychutnáme pohled na nedaleké pohoří Lubéron. Záhy pochopíme, proč starobylé Gordes nadchlo svým kouzlem nejednoho filmového režiséra, malíře či hudebníka. Na úpatí náhorní plošiny Vaucluse zavítáme ke starobylému románskému klášteru Sénaque, který stále slouží mnišskému řádu cisterciáků. Komplex se proslavil zejména rozlehlými levandulovými poli, jež se v červnu a červenci zbarví modrofialově. Produkty z levandule vyrobené mnichy si pak můžete zakoupit v místním malém obchůdku. Naše putování zakončíme ve vesničce Roussillon patřící mezi nejkrásnější vesnice ve Francii a to zejména díky svému okrovému zbarvení. Právě díky nedalekým okrovým dolům, které jsou velkou turistickou atrakcí, má celá vesnice načervenalý nádech. Pokud si budete chtít prohlédnout stará okrová naleziště, stačí se vydat po kilometr dlouhé okrové stezce. Okrových tónů byste na ni měli objevit asi sedmnáct. Vydáme-li se na nejvyšší bod Roussillonu, nabídne se nám jedinečný pohled na horu Ventoux, symbol slavného cyklistického závodu Tour de France. V některé z místních restaurací si na závěr dne dopřejeme lahodnou provensálskou večeři.
5. den
Akvadukt Pond du Gard (UNESCO), vinařská oblast Châteauneuf du Pape, město papežů Avignon (UNESCO) Po snídani opustíme na chvíli region Provence. Našim cílem bude nejzachovalejší část starého římského akvaduktu Pont du Gard (UNESCO), technického zázraku starého více jak 2000 let. Tato kolosální římská památka v minulosti zásobovala vodou nedaleké město Nîmes. Zavítáme do unikátního místního muzea pojednávajícího o stavbě akvaduktu a také si nenecháme ujít krátký film o tomto technickém skvostu. Odpoledne potěšíme chuťové pohárky ve vinařské oblasti Châ​teauneuf-du-Pape. Od místního producenta si poslechneme něco o historii a výrobě papežského vína a na závěr jej i ochutnáme. V podvečer si prohlédneme jedno z nejznámějších měst v Provence papežské město Avignon (UNESCO). Mohutné opevnění ze 14. století chrání historické centrum, kterému vévodí majestátní Papežský palác a katedrála Notre-Dame-des Doms. Z přilehlého parku Rocher des Doms se nabízí krásný výhled na řeku Rhônu a slavný avignonský most. Večeři si dopřejeme v některé z místních restaurací.
6. den
Trhy v Aix-en-Provence, město parfémů Grasse, Azurové pobřeží Po snídani se vypravíme do Aix-en-Provence, města vod a umění, které je proslulé typickými provensálskými trhy. Odvézt si odtud můžete nejen místní produkty z oliv, levandule, medu, ale rovněž řadu dobrých sýrů, vín, delikates a módních úlovků do svého šatníku. Milovníci malíře Paula Cézanna mohou navštívit jeho ateliér. Azurové pobřeží je spojeno s řadou vyhlášených kosmetických a parfémářských firem. My navštívíme hlavní město parfémů Grasse. Zavítáme do jedné z místních továren, kde se i dnes parfémy a kosmetické produkty stále vyrábí. Projdeme se úzkými uličkami starého města, nahlédneme do katedrály s originály slavného malíře Rubense a užijeme si vůní prosycenou atmosféru. Poté se přesuneme na Azurové pobřeží, kde na nás zapůsobí večerní atmosféra přímořského letoviska. Den můžeme zakončit společnou večeří v některé z restaurací na promenádě nebo piknikem u moře.
7. den
Návrat zpět do Prahy Po snídani se rozloučíme s Azurovým pobřežím. Poté nás již čeká přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava po Francii je zajištěna osobními vozy či 9-místnými vany. Průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ: Hotel 2/3* v Arles/Avignonu s vlastním sociálním zařízením, na hotelu je k dispozici TV, Wi-fi, ručníky a fén (dle typu hotelu), nedaleko hotelu jsou obchody s potravinami a restaurace.
 • STRAVOVÁNÍ: Snídaně kontinentální, oběd během programu, tříchodové menu od 18 do 30 €. Večeře v restauraci nebo nákup v supermarketu.
 • VSTUPNÉ: S návštěvou níže uvedených památek, ochutnávek, představení či atrakcí se v programu zájezdu počítá. Vstupenky, které je nutné objednat předem, rezervujte prosím u naší CK co nejdříve s ohledem na omezený počet míst. Degustace vína Châteauneuf-du-Pape, dospělý 7 – 12 € (dle zvoleného vinařství), multimediální projekce v Les-Baux-de-Provence (dospělý 13 €), Papežský palác a most v Avignonu (dospělý 14 €), ornitologická rezervace (dospělý 8 €), akvadukt Pont du Gard (dospělý 9 €), léčebna van Gogha (dospělý 6 €).
důležité informace
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být v tyto dny přizpůsoben aktuální situaci. Absolvování programu s průvodcem není povinné.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud v programu není uvedeno jinak.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK.
 • Občané České republiky mohou v rámci EU cestovat pouze na platný občanský průkaz. Každý občan (tedy i nezletilý) je povinen mít u sebe platný cestovní doklad. Občané jiné země jsou povinni si pasové a vízové povinnosti ověřit na svém příslušném úřadě.
 • Rezervaci zájezdu doporučujeme co nejdříve, cena je závislá na aktuálních cenách letenek a ty s blížícím termínem rostou.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, průvodce výklad ve vinařství překládá. Velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb. Tento zájezd není obecně vhodný pro osoby s omezenou pohyblivostí. Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích.
 • Pořadatelem zájezdu je CESTOMILOVÉ - cestovní kancelář, s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 14.9.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Levandulová Provence
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.