Kanárské ostrovy - TENERIFE, pestrobarevný ostrov

Národní park Teide, pohoří Teno a Anaga, Atlantský oceán, subtropická vegetace

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD 3* ALL INCLUSIVE S MOŽNOSTÍ PRODLOUŽENÍ! Největší z Kanárských ostrovů, ostrov věčného jara. Je snad nejrozmanitější ze všech sedmi ostrovů. Nabízí nádhernou přírodu, vysoké pohoří, bizarní skalní formace, bujnou tropickou vegetaci a společenstvo vavřínových či borovicových lesů, divoké skalnaté pobřeží Atlantiku a tmavé pláže, čisté moře, romantické vesničky, sakrální architekturu, výbornou kuchyni.

Po celou dobu budeme ubytováni na jihu ostrova v COSTA ADEJE na jednom místě, Hotel Labranda Villas Faňabé 3* all inclusive, odkud podnikneme dva celodenní a tři půldenní výlety do různých koutů ostrova.  Ty budou zaměřeny především na poznávání krásné přírody. Prozkoumáme mimořádně atraktivní oblast světového významu  Národní park Teide s nejvyšší horou Španělska Pico del Teide (3718 m). Na severozápadě navštívíme pohoří Teno, na severovýchodě pohoří Anaga, díky jejichž hradbám na ostrově vznikly dvě klimaticky velmi odlišné oblasti. Na severní návětrné straně hor se přesvědčíme, že je vlhčí a podstatně zelenější, jižní strana nám naopak bude místy připomínat poušť.

„Žádné místo na světě se mi nezdá vhodnějším k zahnání chmur a navrácení klidu, než Tenerife …“ (Alexander von Humboldt, německý přírodovědec).

Podmínky vstupu: Španělsko - Kanárské ostrovy.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky: Španělsko - Kanárské ostrovy.

 

termíny
02.04.2022 - 09.04.2022 od 29 901,- Kč Doprava: letecky / Počet dní: 8 / Velikost skupiny: 6 - 8 osob
program
1. den
Odlet z ČR, přílet na TENERIFE, transfer na ubytování Přelet na Tenerife, ubytování, individuální volno, večeře.
2. den
Individuální volno k odpočinku a koupání Individuální volno k odpočinku a koupání, procházky po přímořské promenádě v okolí hotelu.
3. den
Túra z Adeje soutěskou Barranco del Infierno k vodopádům La Cascada, útesy Los Gigantes Dopolední výlet do nedaleké soutěsky BARRANCO DEL INFIERNO, která je zakončená vodopádem LA CASCADA (v případě uzavření soutěsky bude náhradní plnohodnotný program, cesta k vodopádům a zpět 6,2 km, 3 hod). Poté přejezd do LOS GIGANTES na západě ostrova, vyhlídka na beroucí útesy, které dosahují výšky 600 metrů. Pozdní oběd, volné odpoledne, večeře.
4. den
Celodenní výlet do Národního parku Teide Národní park Teide - průjezd sopečnou oblastí a kalderou Las Caňadas (2000 m n.m.), nezapomenutelné výhledy na vulkanickou krajinu a za dobré viditelnosti na několik dalších Kanárských ostrovů. Lanovkou na vrchol PICO DEL TEIDE, vyhlídky Mirador de La Fortaleza nebo Mirador de Pico Viejo (cena zpáteční jízdenky 37 €, lze absolvovat v případě příznivého počasí a otevřené lanovky). Krátká procházká v oblasti LA CATEDRAL (2000 m n.m.) a v oblasti EL CHINYERO (1400 m n.m.), která je pozůstatkem poslední vulkanické činnosti na ostrova (rok 1909). Návrat do hotelu na večeři.
5. den
Individuální volno, podvečerní výlet do vesničky Masca v pohoří Teno. Fakultativně Cueva del Viento a Icod de Los Vinos Snídaně. Dopoledne možnost faktultativního výletu pro opravdové vulkanické fajnšmekry, s místním průvodcem prohlídka největší vulkanické jeskyně Evropy CUEVA DEL VIENTO a jejího okolí. Zastávka ve městě ICOD DE LOS VINOS, kde se v místním parku nachází DRAGO MILENARIO, dračinec dračí starý 600 let. Pro ostatní individuální volno k odpočinku a koupání. V podvečer společný výlet do vesničky MASCA , která leží ve vyhaslém kráteru sopky TENO. Návrat na večeři do hotelu.
6. den
Celodenní výlet do pohoří Anaga. Snídaně. Návštěva městečka CANDELARIA s poutní katedrálou, ve které se skrývá černá Madona. Průjezd hlavním městem SANTA CRUZ a kolem jedné z mála světlých pláží na ostrově, PLAYA DE LAS TERESITAS, která byla vybudována z písku dovezeného ze Sahary. Následuje přejezd pohoří MONTAŇAS DE ANAGA na sever ostrova k temně černým plážím do ALMÁCIGA. V pohoří ANAGA vyhlídky a procházka bujným mlžným lesem. Dojezd na EL CAUSAL na degustaci místních sýrů a tenerifského vína. Návrat na hotel na večeři.
7. den
Individuální volno k odpočinku a koupání Individuální volno k odpočinku a koupání, procházky po přímořské promenádě v okolí hotelu.
8. den
Odlet z Tenerife, návrat do ČR Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, přelet do ČR. // Možnost prodloužení zájezdu o pobyt, a to o 3 dny nebo 7 dní.
cena zahrnuje
 • zpáteční letenka Praha – Tenerife vč. letištních tax a transfer do hotelu/na letiště
 • odbavované zavazadlo do 20-23 kg
 • transfer po celou dobu zájezdu (vč. pohonných hmot a parkovného)
 • 7x ubytování v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích, bazén
 • pobytové taxy
 • stravování all inclusive
 • česky hovořící delegát a služby průvodce po celou dobu zájezdu, průvodce může být zároveň řidičem
 • elektronické informační materiály před odletem
 • pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře
 • antigenní testy na Tenerife před návratem do ČR
Fotogalerie zájezdu
IMG 2997.JPG
teide
IMG 3072.JPG
dracinec
7229CF66-FAD3-4581-9E11-172F607AC242.JPG
IMG 3229.JPG
IMG 3215.JPG
anaga
IMG 2996.JPG
IMG 2948.JPG
candelaria.jpeg
IMG 3043.JPG
IMG 2909.JPG
f6e3cb69-17eb-42f2-96ec-d8c3094970f6.JPG
F1C70175-984B-4C7F-8B3F-9A466F3A91E0.JPG
IMG 2908.JPG
3A8E1BF2-2C89-424A-8369-AFF922D7E213.JPG
IMG 3099.JPG
cena nezahrnuje
 • místní dopravu mimo program
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (informujte se v CK)
 • příplatek za prodloužený pobyt o tři koupací dny (informujte se v CK)
 • vstupné
 • cestovní pojištění za příplatek 490 – 980 Kč dle výběru
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Cesta z letiště do hotelu a zpět na letiště zajištěna hotelovým transferem. Po ostrově se budeme pohybovat vozem, průvodce může být zároveň řidičem.
 • UBYTOVÁNÍ:
 • STRAVOVÁNÍ: Program all inclusive zahrnující plnou penzi formou teplého a studeného bufetu, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby. Za příplatek je možné doobjednat all inclusive plus zahrnující značkové alkoholické nápoje.
 • VSTUPNÉ: Vstupenky do některých míst je třeba rezervovat zároveň s objednáním zájezdu - soutěska Barranco del Infierno 8,50 €, zpáteční jízdenka lanovkou na Pico del Teide 37 €, degustační menu El Causal (víno a sýry) 10 €. Fakultativní výlet do jeskyně lze objednat na místě, cena 39 € (v ceně vstupné do jeskynního komplexu, místní průvodce, transfer, barracito, česky hovořící průvodce). Případné další fakultativní výlety vám rádi zajistíme na místě - zábavní parky, výlety lodí apod,
doplňující informace
 • GARANCE MALÉ SKUPINY, v případě zájezdů na míru nebo VIP zájezdů je počet osob dán dle domluvy.
 • Zájezd je určen všem, kteří mají rádi pohodové procházky, koupání a poznávání. Kromě prvního a posledního přejezdového dne najedeme na ostrově za celou dobu cca 600 km. Na procházky i koupání bude dostatek času.
 • První a poslední den zájezdu je určen k zajištění přesunu z ČR a do ČR. Program může být přizpůsoben aktuální situaci.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Služby cestovního ruchu se poskytují v jazyce místa pobytu země nebo v angličtině, na degustaci průvodce výklad překládá.
 • Minimální počet osob k uskutečnění zájezdu je 5.
 • Přesné časy odjezdu a příjezdu budou upřesněny v elektronických informacích, o plánovaných časech se můžete informovat na zajezdy@ckigo.cz
 • Pořadatelem zájezdu je Cestovní kancelář iGo s.r.o. Průvodce - Ivana Fabiánová
 • Datum zveřejnění zájezdu: 22.11.2021
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
Kanárské ostrovy - TENERIFE, pestrobarevný ostrov
Přijmout
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.