To nejlepší z VIETNAMU + plavba zátokou HA LONG

Připravte se na fascinující asijskou zemi – zažijte Vietnam jako cestovatel!

Exotika, která vám vezme dech… Objevíte jeden z nových sedmi divů světa a užijete si fantastickou plavbu Dračí zátokou. Vyzkoušíte místní speciality a třeba se je i naučíte vařit. Projdete se Hanojí i uličkami královského Hue. Prozkoumáte rybářské vesničky, legendární chrámy a vyhlídky na vápencové skály.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky:

termíny
26.02.2023 - 08.03.2023 od 64 990,- Kč letecky / v malé skupině
cena zahrnuje
 • letenka Praha - Hanoj a zpět
 • vnitrostátní letenka Hanoj – Hue a zpět
 • transfery letiště - hotel - letiště
 • doprava mikrobusy během pobytu
 • 4x ubytování v hotelu v Hanoji
 • 2x ubytování v hotelu v Hoi An
 • 2x ubytování v hotelu v Hue
 • plavba s ubytováním na lodi v zátoce Ha Long
 • 9x snídaně
 • 2x oběd na lodi v zátoce Ha Long
 • večeře na lodi v zátoce Ha Long
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK
cena nezahrnuje
 • cestovní pojištění
 • poplatek za vyřízení víz 800,- Kč
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet do oblasti Ninh Binh
 • fakultativní kurz vietnamské kuchyně
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč
Fotogalerie zájezdu
harvesting
007 market-2494520 640
003 vietnam-2145504 640
Mekong
fishermen
pham-ngu-lao
Rýže
006 statue-5135429 640
005 rice-terraces-164410 640
program
1. den
Odlet z Prahy dle letového řádu Odlet z Prahy a přestup na některém z mezinárodních letišť na let do Hanoje.
2. den
Přílet do Hanoje, ubytování, odpočinek po cestě Přílet do Hanoje bude v odpoledních až nočních hodinách dle letového řádu. Po příletu si posuneme hodinky o šest hodin. Ubytování v Hanoji.
3. den
Prohlídka Hanoje, jezero Hoan Kiem, vietnamský trh, vodní loutkové představení Dnes si prohlédneme Hanoj. Nejprve přejedeme k Muzeu Ho Či Minha. V případě, že bude muzeum otevřené, zajdeme se podívat i na nabalzámované tělo komunistického vůdce. Nevynecháme ani prohlídku Ho Či Minhova domu. Tento skromný tradiční dům na kůlech, ve kterém Ho Či Min žil, stojí v dobře udržované zahradě vedle jezírka s kapry a je zachován ve stavu, v jakém jej Ho Či Min opustil. Procházkou pak dojdeme k Chrámu literatury, kde se ponoříme do dějin severního Vietnamu. Chrám uctívá největší vietnamské učence a stojí na místě, kde byla v roce 1076 založena první vietnamská univerzita. Nenecháme si ujít ani pohled na Pagodu jednoho sloupu, jejíž vzhled reprezentuje květ lotosu, symbol čistoty vyrůstající z moře smutku. Odpoledne pak strávíme kolem jezera Hoan Kiem, kde nahlédneme na typický vietnamský trh a navštívíme představení Vodního loutkového divadla. Večer si užijete dle svých představ u vietnamského jídla a třeba i piva. Večer návrat na ubytování.
4. den
Jedinečná plavba zátokou Ha Long s výhledy na krajinu zapsanou na seznamu UNESCO, večeře s programem uprostřed Dračí zátoky Ráno odjedeme typicky severovietnamskou krajinou do zátoky Halong Bay. Nalodíme se na loď, kde se nejdříve ubytujeme v kajutách, a poté vyrazíme na plavbu Dračí zátokou. Naskytnou se nám tak neuvěřitelné výhledy na okolní ostrovy a poznáme, proč je tento kout krajiny zapsán na seznam UNESCO. Za pěkného počasí se i vykoupeme nebo navštívíme plovoucí vesnici či vápencové jeskyně. Odpoledne budeme mít příležitost prozkoumat skály i zblízka na kajacích. Ze smaragdové vody Tonkinského zálivu vyrůstají tyto vápencové věže a maličké ostrůvky porostlé lesem. Čeká nás večeře a nocleh na tradiční vietnamské lodi s doprovodným programem uprostřed Ha Long zátoky.
5. den
Pokračování plavby zátokou Ha Long, odpoledně přejezd do města Hue, večerní procházka, místní speciality Dopoledne ještě poplujeme zátokou Ha Long se zastávkou na místní farmě perel a setkáte se tak i se zdejšími rybáři. Po obědě na lodi se přesuneme zpět do Hanoje na letiště, odkud přeletíme do královského města Hue. Večer nás čeká procházka městem a třeba i nějaké zdejší typické jídlo, což jsou například Císařské rýžové koláčky nebo pikantní speciality všech tvarů a velikostí. Individuálně bude také možnost navštívit noční tržiště, které se zaměřuje převážně na místní umělce, a můžete tady posedět v kavárnách u řeky. Večer přesun na ubytování.
6. den
Den v duchu poslední vládnoucí vietnamské dynastie - královská pevnost v Hue, královské hrobky, plavba k bájné pagodě Thien Mu Dnes nás čeká historie poslední vládnoucí vietnamské dynastie Nguen. Nejdříve navštívíme monumentální bývalou královskou pevnost se zachovalými chrámy a paláci. Po odpočinku pak přejedeme za město, abychom si prohlédli několik velkolepých královských hrobek. Hrobka Minh Manga je proslulá svou architekturou a krásným lesním prostředím. Oproti tomu hrobka Khai Dinhe je monument na svahu, jehož exteriér pokrývá z většiny zčernalý beton a vytváří tak nečekanou gotickou atmosféru. Nebude chybět ani plavba ke kouzelné a historií opředené pagodě Thien Mu. Její osmiboká, 21 metrů vysoká věž Thap Phuoc Duyen byla postavena za vlády císaře Thieu Tri v roce 1844. Každé z jejích sedmi podlaží je zasvěceno Manusi Buddhovi, Buddhovi jenž se objevoval v lidské podobě. Večer přesun na ubytování.
7. den
Rybářské vesničky, legendární jeskynní chrámy, malebné město Hoi An, které je směsicí čínské a vietnamské architektury, dle časových možností jízda nejdelší lanovkou světa Tento den nás čeká autobusový přesun do města Hoi An. Pojedeme krásnou středovietnamskou krajinou plnou rybářských vesniček a krásných pláží. Serpentinami se dostaneme do pověstného silničního sedla Hai Van Pass, odkud zahlédneme už pláž v Danangu, místo odpočinku amerických vojáků z období Vietnamské války. V případě dobrého počasí vyjedeme nejdelší lanovkou světa (5,7 kilometru) do hor oblasti Ba Na Hills, kde je v bývalém francouzském rekreačním středisku nově vybudovaný Golden Bridge. Lanovka má převýšení 1 400 metrů a vede přes hustou džungli a nádherné vodopády. Kousek za plážovým městem Danang se ještě zastavíme v legendárních Marble Mountains, kde je v jeskyních vybudováno několik buddhistických chrámů. Večer nás čeká procházka malebným městečkem Hoi An, které je směsicí čínsko-vietnamské architektury. Podrobnosti na: https://www.radynacestu.cz/zajezd/to-nejlepsi-z-vietnamu-plavba-zatokou-ha-long-letecky-z-prahy/29496/
8. den
Se zájemci vyrazíme na kolech do okolí Hoi An. Projedeme se rýžovými políčky a poznáme každodenní život místních. Ostatní mohou den využít k procházkám uličkami městečka Hoi An nebo se ponořit do tajů vietnamské kuchyně v kurzu vaření Tento den nás čeká asi 15kilometrová jízda na pronajatých kolech. Nejdříve projedeme rytmem tepajícími uličkami města Hoi An. Poté se dostaneme na venkov, kde začneme projíždět mezi rýžovými políčky i domky místních. Poznáme tak, jak žijí místní lidé. Dostaneme se i na nedaleké pláže Jihočínského moře, kde strávíme odpoledne. Pak nasedneme opět na kola a kolem několika místních buddhistických chrámů projedeme se zapadajícím sluncem zpět do uliček Hoi Anu. Večer se už zase budete moci ztratit mezi domky vietnamsko-čínské architektury. Někteří místo jízdy na kolech ocení třeba fakultativní kurz vietnamské kuchyně nebo neuvěřitelně inspirující nekonečně dlouhé procházky uličkami Hoi An, které jsou zapsány na seznam UNESCO.
9. den
Uličkami malebného Hoi An, odpoledne přelet do Hanoje Ráno se ještě potěšíme procházkou kouzelnými uličkami malebného Hoi An, kde je podle rozhodnutí UNESCO chráněno více než 800 historických budov Starého města, a díky tomu vypadá stejně jako před staletími. Možná si vyzvednete oblečení, které jste si nechali ušít na míru v jednom ze stovek krejčovství ve městě. Hoianští krejčí jsou proslulí mistři kopírování, a tak vám za den či dva ušijí oblek z obrázku, který si přinesete. Dopoledne můžete strávit i v jedné z místních vyhlášených kaváren. Odpoledne pak přejedeme krajinou středního Vietnamu na letiště do Danangu a přeletíme zpět do hlavního města Hanoje. Dle času příletu do Hanoje pak jistě oceníte večerní procházku kolem nasvíceného „želvího jezera“ Hoam Kiem.
10. den
Pro zájemce je připraven fakultativní výlet oblasti Ninh Binh proslulé vápencovými skalami, nádhernými vyhlídkami a překrásnými buddhistickými chrámy Zájemci se mohou zúčastnit celodenního fakultativního výletu do skalní oblasti Ninh Binh, která je přibližně 100 kilometrů od Hanoje. Nejdříve pojedeme rovinatou zemědělskou krajinou severního Vietnamu v oblasti povodí Rudé řeky, poté se dostaneme mezi fotogenické skály. Oblast Ninh Binh je proslavena jako krajina vápencových skal s krásnými vyhlídkami a mnoha buddhistickými chrámy. Na závěr našeho pobytu ve Vietnamu se tak potěšíme jedním z nejhezčích pohledů, která tato země nabízí. Po návratu přesun na letiště a noční, popřípadě následný ranní, přelet do ČR.
11. den
Přílet do ČR Přílet do ČR dle letového řádu.
doprava, ubytování, stravování, vstupné
 • DOPRAVA: Doprava dle programu je zajištěna mikrobusem, v zátoce Ha Long lodí
 • UBYTOVÁNÍ: Ubytování je zajištěno ve 3* a 4* hotelech ve dvoulůžkových či rodinných pokojích a v kajutách na lodi.
 • STRAVOVÁNÍ: Během dne i večera bude možnost stravování v restauracích či stáncích. Na lodi v zátoce Ha Long je zajištěný tradiční oběd a večeře.
 • VSTUPNÉ: Orientační ceny vstupenek na atrakce, které můžete v rámci programu či mimo program absolvovat, ovšem lze je zakoupit pouze na místě: Chrám literatury 30 000/15000 VND (dospělý/student), Ho Či Minovo muzeum 40 000 VND, Pagoda jednoho sloupu 25 000 VND, Císařský areál Hue 150 000/ 30 000 VND (dospělý/student), Ba Na Hills 750 000 VND
 • PODROBNOSTI KE VSTUPNÉMU: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem. Vstupenky a výlety je možné objednat až po rezervaci zájezdu. V předstihu před uskutečněním zájezu.
 • CELODENNÍ VÝLET DO OBLASTI NINH BINH: Dospělý 1 300 Kč. Provincie Ninh Binh, rozkládající se jižně od Hanoje, je oblastí přírodních krás i kulturních zajímavostí. Ranním transferem se přesuneme do hlavního sídelního města starověkého vietnamského království v desátém století pod názvem Dai Co Viet. Zde navštívíme dva chrámy věnované tehdejším králům. Po společném obědě v místní restauraci s výhledem na řeku se vydáme veslicemi na zhruba dvouhodinovou plavbu. Veslice řízené místními průvodci nás zavezou do přenádherných vápencových jeskyní a mezi všudepřítomná rýžová políčka. Po plavbě nádhernou scenérií budou k dispozici jízdná kola k projížďce po okolí. V odpoledních hodinách návrat na hotel objednaným transferem.
 • KURZ VIETNAMSKÉ KUCHYNĚ V HOI AN: Dospělý 1 000 Kč. Dopolední kurz s obědem, během kterého nás lektoři vezmou na místní tržiště, kde se dozvíme vše o potřebných ingrediencích pro naše vaření. S nákupem se přemístíme do budovy školy a po krátké procházce bylinnou zahradou začne samotné vaření. Na výběr budeme mít z několika tradičních vietnamských pokrmů, mezi které patří proslulé vietnamské letní závitky s krevetami či specialita města Hoi An - křupavé palačinky. Po společném vaření bude následovat oběd a odpočinek u bazénu. Kurz probíhá v anglickém jazyce bez přítomnosti průvodce.
důležité informace
 • Termín zájezdu je závislý na letových řádech vybraných aerolinek, ty se však mohou změnit. CK si vyhrazuje právo na úpravu termínu zájezdu dle změny letového řádu.
 • Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 • U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.
 • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.
 • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
 • Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.
 • Cestovní pojištění: Koop 100 Covid + STORNO v ceně 2 090 Kč za celý zájezd (pojištění se vztahuje také na onemocnění Covid-19).
 • Garantem zájezdu je Cestovní kancelář Radynacestu, s.r.o., tvorba programu a průvodce - Vladimíra Svitáková
 • Datum zveřejnění zájezdu: 5.9.2022
Nezávazně poptat
Předběžná cena zájezdu:

*Suspendisse eget eleifend massa. Sed euismod volutpat porta. Curabitur mattis erat at fringilla varius.

**Integer condimentum leo massa, sit amet pharetra sapien vestibulum ac.

so, iGO with
To nejlepší z VIETNAMU + plavba zátokou HA LONG
Cookies on our website:
The website uses technical cookies that are used to make the website work.
Cookies do not require consent - § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích.
Accepted