Keňa

Pasové a vízové povinnosti:

Pro vstup do země je potřeba

  • cestovní pas ČR (platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne vstupu do Keni)
  • platné keňské vízum (vyřizuje se online - můžete jej získat vyplněním online formuláře v angličtině nebo ho vyplníme za vás).

Pro vyřízení víza budeme potřebovat:

  • scan cestovního pasu s jednou volnou stranou
  • pasovou fotografii na bílém pozadí v elektronické podobě

Na letišti v Keni po vás může imigrační úřadník požadovat: elektronické vízum, zpáteční letenku, informaci o účelu cesty, doklad o rezervaci hotelu nebo itinerář cesty. Všechny tyto dokumenty bude mít váš průvodce.

DOPORUČUJEME mít s sebou kopii datové stránky cestovního pasu na odděleném místě (pro případ ztráty dokladu).

Zdravotní podmínky:

Pro cesty z ČR do Keni je povinné být očkován proti žluté zimnici (očkováni proti žluté zimnici se provádí jen jednou za život). Doporučují se také očkování proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a B. Před odjezdem se doporučuje kontaktovat oddělení cestovní medicíny, které může poskytnout informace o příp. potřebě dalších očkování. Před cestou se doporučuje začít užívat antimalarika, pokud je lékař doporučí.  Na safari je doporučené si přibalit účinný repelent.

S ohledem na finanční komplikace, které by mohly nastat v případě nutnosti lékařského ošetření z důvodu úrazu aj. doporučujeme si pro dobu pobytu sjednat cestovní pojištění. Po návratu z cesty můžete požadovat finanční obnos od zdravotní pojišťovny, u které jste pojištěni. Průkaz zdravotního pojištění mějte vždy u sebe, po celou dobu pobytu.

so, iGO with
Keňa
Informace o souborech cookies na tomto webu:
Webové stránky využívají jen technické, krátkodobé cookies k zajištění správné funkčnosti stránek.
V souladu s ustanovením § 89 odst. 1) zák. č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích nepodléhají souhlasu ani zamítnutí.
Beru na vědomí